Teknoloji

Profoto’ya Dikkat! Godox V1 yuvarlak flaş!

Photokina 2018’de Godox, Profoto A1 ile rekabet edebilecek şekilde tasarlanmış yuvarlak bir kafa lambası hazırlama planlarını açıkladı.

Bu ürün, Godox V1, sonunda Adorama’nın Flashpoint markası altına geldi ve yakında Godox adı altında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

profotogodoxfeattt

Flashpoint Zoom Li-On X R2 / Godox V1, hem otomatik hem de manuel zoom kontrolüne sahip yuvarlak bir zoom kafası, ışık değiştiriciler için manyetik bir kafa çerçevesi, arkadan aydınlatmalı matris LCD, 330 derecelik dönüş ve 120 derecelik eğim desteği ve ISO 100’de (50mm) 92 ft / 28 metre kılavuz numarası.

backangleview

Fotoğrafçılar Godox V1’i fotoğraf makinesinde bağımsız TTL flaş olarak ve şirketin diğer monolights ve speedlight’larında ‘kablosuz kumanda merkezi’ olarak kullanabilirler. Ayrıca, yeni model, EXIF, HSS, flaş değeri kilidi ve pozlama telafisi desteğine sahip Canon E-TTL sistemiyle tam uyumlu.

Master olarak kullanıldığında, Godox V1 dört kablosuz grubu kontrol edebilir ve hem akıllı hem de normal optik modları destekler.

sideview

Diğer özellikler arasında, tam güç aralığında 5600 ± 200K’da tutulan ‘sabit’ bir renk sıcaklığı vaadi, HSS deklanşörünün 1 / 8000s’ye kadar hızları, ön ve arka perde, lazer AF yardımcı lambası, SMD LED modelleme lambası ve çok amaçlı düğmelerin dahil edilmesi söz konusu.

Godox V1 halihazırda Adorama tarafından ön sürüm olarak listelenmiştir. Profoto A1’den daha ucuz olması beklenmesine rağmen, fiyat veya uygunluk tarihi belirtilmemiştir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu