fbpx
Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

“Shot on iPhone Challenge” 2019

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz ay düzenlediği “Shot on iPhone Challenge” fotoğraf yarışmasının kazananlarını açıkladı.

Geçen ay dünyanın dört bir yanındaki iPhone fotoğrafçıları, dünyanın en popüler kamerasıyla unutulmaz anları ölümsüzleştirerek çektikleri en iyi fotoğrafları Shot on iPhone Challenge için paylaştı. İşte bu yarışmadan kazanan fotoğraflar açıklanmış durumda. Açıklandığı kadarıyla seçilen 10 fotoğraf, belirli şehirlerdeki reklam panolarında, Apple Store’larda ve internette sergilenecek. Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre kazanan fotoğrafların iPhone Xs Max’ten iPhone 7’ye kadar birçok farklı modelle çekilmiş olması, ürün serisindeki kameraların kalitesini vurguluyor. Kazanan 10 fotoğraf, Singapur, Almanya, Beyaz Rusya, İsrail ve ABD gibi birçok ülkeden fotoğrafçıların imzasını taşıyor. Bu da katılan Apple iPhone fotoğrafçılarının ne kadar global bir topluluk olduğunu gösteriyor. Bu fotoğraflarda renkli şehir manzaraları, meraklı hayvanlar, kreatif yansımalar, sıradanlığın güzelliği ve çok daha fazlası hayat buluyor. Bu çekimlerin sadece stok telefonlar ile yapıldığı belirtiliyor. Yani harici aksesuarların kullanılmadığı açıklanıyor.

Alex Jiang (ABD)
Andrew Griswold (ABD)
Bernard Antolin (ABD)
Blake Marvin (ABD)
Darren Soh (Singapur)
Dina Alfasi (İsrail)
Elizabeth Scarrott (ABD)
LieAdi Darmawan (ABD)
Nikita Yarosh (Beyaz Rusya)
Robert Glaser (Almanya)

Apple iPhone ile çekilen fotoğrafları tecrübeli bir jüri değerlendirdi

Pete Souza, Austin Mann, Annet de Graaf, Luísa Dörr, Chen Man, Phil Schiller, Kaiann Drance, Brooks Kraft, Sebastien Marineau-Mes, Jon McCormack ve Arem Duplessis’in yer aldığı uluslararası jüri, fotoğrafları değerlendirirken oldukça zorlandıklarını belirtiyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.