Haberler

Tam İşlevli 24K Altın Polaroid 50 Yıllık SX-70 Formatını Onurlandırıyor

Polaroid SX-70 formatının 50. yılını kutlarken, restore edilmiş eski Polaroid fotoğraf makineleri için tek lisanslı kaynak olan Retrospekt , 999 $ Polaroid 50. Yıldönümü Sürümü Altın SX-70 Anında Film Kamerasını duyurdu .

Daha önce hem Pepsi hem de Barbie temalı kameraları piyasaya süren şirket, her Anniversary Edition kamerasının, “tamamen yıkılmış ve restore edilmiş” eski Polaroid SX-70 kameralardan alınan bileşenler kullanılarak üretildiğini söylüyor. Dış kısım daha sonra 24K altınla kaplanır ve son derece sınırlı toplam 50 tam işlevli kameranın bir parçası olarak ayrı ayrı numaralandırılır.

Tam İşlevli 24K Altın Polaroid 50 Yıllık SX-70 Formatını Onurlandırıyor

Wisconsin merkezli Milwaukee şirketi, “Bu çok özel, sınırlı sayıda üretilen parçaları oluşturmak için eski Polaroid SX-70 kameralar tamamen demonte edildi, temizlendi, orijinal krom kaplamalarından arındırıldı ve 24 ayar altınla kaplandı” diyor.

GoldSX 70 2

“Kameralar daha sonra yenilenmiş iç parçalarla yeniden birleştirilir ve yıl dönümü amblemi ve bireysel birim numarası ile kabartmalı yeni, hakiki deri kaplamaların uygulanmasıyla tamamlanır. Başka bir kullanım ömrü için işlevselliklerini sağlamak üzere kalibre edildikten sonra, özel 50. Yıldönümü Sürümü ambalajına yerleştirildiler.”

GoldSX 70 3

Şirket, tarihi ve hem fotoğrafçılık hem de popüler kültür üzerindeki etkisi nedeniyle bu özel kamerayı onurlandırdığını söylüyor.

GoldSX 70 4

“1972’de Polaroid Corporation‘ın yıllık şirket toplantısında sahnede, kurucu Edwin H. Land elbisesinin cebinden katlanmış bir SX-70 kamera çıkardı, açtı ve on saniyede beş fotoğraf çekti. Bu, bugün bildiğimiz haliyle dünyanın şipşak fotoğrafçılığa ilk girişiydi. Polaroid, SX-70 kameranın piyasaya sürülmesinden on yıllar önce anlık kameralar ve film çekerken, yeni cihaz piyasaya sürüldüğü sırada bir mühendislik harikasıydı, ”diye açıklıyor Retrospekt.

“Tek lensli refleks (SLR) bir fotoğraf makinesiydi, fotoğrafları otomatik olarak çıkardı ve katlanarak takım elbisenin iç cebine sığacak şekilde katlandı – hepsi şipşak fotoğrafçılık için ilkler. Aynı zamanda entegre anlık filmi kullanan ilk kişiydi. Geliştirme, fotoğrafın beyaz sınırı içinde tamamen bağımsızdı; aynı beyaz kenarlık artık şipşak fotoğrafçılığın en önemli simgesi olarak görülüyor.”

Polaroid50thAnniversaryEdition LogoEmbossedLeather

Bu, SX-70’in ilk kez altın kaplama olarak sunulması değil. Retrospekt, Polaroid çalışanlarına belirli iş yıldönümleri veya şirket dönüm noktaları için ara sıra hediye olarak verildiğinden, az sayıda altın kaplama kameranın zaten mevcut olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, çok nadirdirler ve çok arzu edilen koleksiyonlardır.

Retrospekt ile restore edilmiş Polaroid 50th Anniversary Edition Gold SX-70 Anında Film Kameraları, bugünden başlayarak 50 kamera stoku tükenene kadar 999$’ dan satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.