Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Leica Women Foto Project Award 2023

Leica Women Foto Project Award 2023 (Leica Kadın Fotoğraf Projesi Ödülü 2023) son katılım tarihi 7 Kasım 2022 olup yarışmaya katılmak ücretsizdir.

Evet gelelim yarışmamızın en can alıcı kısmına… Biraz okuyun ben yine araya gireceğim…

Leica Women Foto Project, kadın bakış açısını ve bunun günümüzün görsel hikayeleri üzerindeki etkisini güçlendirmeye hizmet ediyor. Bir hikayenin şeklinin, hikaye anlatıcısının bakış açısına tepki gösterdiğine ve sıklıkla bireysel gerçekleri yansıtan bir anlatı geliştirdiğine inanıyoruz. Leica Women Foto Project, fotoğrafçılıkta tipik olarak yeterince temsil edilmeyen sesleri güçlendirmek ve tek bir hikayenin oluşturduğu şekillerin genişliğini keşfetmek için görsel hikaye anlatımında çeşitliliği ve katılımı teşvik ediyor. 2019’da tasarlanan girişim, nakit ödüller, mentorluk ve iş fırsatları ve fotoğraf dünyasında kadın bakış açısına hizmet edecek Leica ekipmanları sunmak için gelişti.

Buraya kadar süper değil mi? En azından güzel görünüyor.

Bu yılki ödülün teması, kadın bakış açısıyla ifade edilen, insanlığa tanıklık eden kişisel bir fotoğraf projesidir. 2019 – 2022 yılları arasında yapılmış 10 adet görseli gönderin. Başvurular herhangi bir kamera markası ve modeli ile yapılabilir. Leica fotoğraf makinesine sahip olmak gerekli DEĞİLDİR. Akıllı telefon fotoğrafçılığına izin VERİLMEZ. Başvurular, Fotoğraf Kalitesi, Ortama Adanma ve Projenin Sofistikeliği olmak üzere üç kategoriye göre değerlendirilecektir.

Harika!!! Buraya kadar ilk okuduğumda müthiş dedim…

Başvuru:

Ücretsiz

Hatta başvuru da ücresizmiş. WOW!!! Bakalım ödüller neymiş…

Leica Women Foto Project Award 2023

Ödüller:

Her bölgede bir kazanan (Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Meksika, Kanada) şunları alacak:
• 10.000 USD
• Leica SL2-S kamera ve Leica Vario-Elmarit-SL 24-70 f/2.8 ASPH lens

Peki Türkiye nerede? Krallık olsa gerek…

Uygunluk:

Yarışma yalnızca elli (50) Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Meksika veya Kanada’da (Québec ilinde ikamet edenler hariç) yasal olarak ikamet eden ve her durumda en az yirmi bir (21) yaşında olan kişilere açıktır. Yarışmaya giriş sırasındaki yaş.

Québec tabi yaaa, krallık değil… Doğru doğru…

Telif Hakları ve Kullanım Hakları:

Katılımcı, Başvuruda sahip olabileceği tüm mülkiyet haklarını elinde tutar.

Tema:

Açık Tema


Bu yazıyı okuyan herkesten özür dilerim eğer canınızı sıktıysam ama tutamadım kendimi. Böyle bir organizasyon/yarışma içeriğini paylaşmak isterken heyecanladım hatta son dakika paylaşıyor olmaktan dolayı bi burukluta oluştu… VE TABİ SONU…

Eğer sizde okurken çeşitli düşüncelere daldıysanız yorumlar bölümünde bundan bahsedin…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.