2022 Siena Drone Fotograf Odullerinin Kazananlari header
Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2022 Siena Drone Fotoğraf Ödüllerinin Kazananları

Siena Ödülleri‘nin Drone bölümünün kazananları ve finalistleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Fransız fotoğrafçı Armand Sarlangue tarafından İzlanda’daki Fagradalsfjall yanardağının yakınında patlayan ikincil bir çatlağı betimleyen ‘Big Bang‘ Genel Kazanan ilan edildi.

2022 Siena Drone Fotoğraf Ödüllerinin Kazananları
Büyük bir volkanik patlamanın yan çekiciliği, genel kazanan görüntü olarak ilan edildi.

Dokuz kategoride 116 ülkeden 2.624 katılımcı tarafından binlerce görsel gönderildi. Kazanan ve finale kalan fotoğraflar, 1 Ekim – 20 Kasım tarihleri ​​arasında İtalya’nın Siena kentindeki Doğa Tarihi Müzesi ‘Accademia dei Fisiocritici’de gerçekleşecek olan Ödül etkinlikleri sırasında ‘Yalnızca Gökyüzünün Üstünde’ sergisinde sergilenecek.

‘Kuzey Kutbu kalbimdeki bir tutkudan daha fazlası. Bu başlı başına bir taahhüt, kutupsal bir saplantı haline gelen bir yaşam tarzı seçimi. Buzsuz deniz, melodisiz bir müzik gibi geliyor kulağıma. İşte benim takıntım bu kadar derin,” fotoğrafçı Florian Ledoux, Yaban Hayatı kategorisinde kazanan görüntüsünü anlatıyor.

Geçen yıl Afganistan’da görev başında öldürülen bir muhabir olan Danimarkalı Sıddık’ın çalışmalarına adanmış ayrı bir sergi de var. Kazanan tüm görseller ve videolar Drone Fotoğraf Ödülleri Galerisi‘nde görüntülenebilir . 2023 yarışması için başvurular 5 Ocak’ta kabul edilmeye başlayacak.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.