Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2022 Nature Conservancy Fotoğraf Yarışması

Nature Conservancy (Doğa Koruma), manzara, insan, iklim ve daha fazlasını içeren 2022 Fotoğraf Yarışması‘nın kazananlarını açıkladı.

2022 Nature Conservancy Fotoğraf Yarışması
Li Ping/TNC Fotoğraf Yarışması 2022

Kategoriler peyzaj, insan ve doğa, iklim, su, bitkiler veya mantarlar ve vahşi yaşamı içerir. Kazananlar arasında her kategoride birinci ve ikinci olan, bir Ünlülerin Seçimi kazananı, Konuk Jüri Seçimi kazananı ve tabii ki Extreme E’nin Uruguay Yarışına giriş bileti sunan Büyük Ödül yer alıyor. Ödüle gidiş-dönüş uçak bileti ve üç gece konaklama da dahildir.

Yukarıda gösterildiği gibi Büyük Ödül fotoğrafı, doğa, kültürel manzaralar ve mimari çeken Çin merkezli bir fotoğrafçı olan Li Ping tarafından çekildi.

Ping, “Bireysel yaşamların ötesine geçebilen doğanın büyülü varlığından ilham aldım” diyor.

Diğer ödüller arasında Konuk Yargıç Seçimi kazananı için 5.000 ABD Doları değerindeki kamera seti veya kamera seti hediye kartı, 2.500 ABD Doları değerindeki hediye kartı ve Ünlü Yargıç Seçimi kazananı için ünlü yargıç Coyote Peterson ile bire bir sanal sohbet ve 750 ABD Doları ile 500 ABD Doları tutarındaki hediye kartları yer alır. Amazon, Mercado Libre veya Alibaba için, sırasıyla birinci ve ikinci sırayı kazananlar için.

Konuk jüri Ami Vitale duyuruda, “Dünyanın dört bir yanından gelen görüntülerin çeşitliliği, kırılgan gezegenimize ve içinde yaşayan tüm hayata bir bakış attı.” Dedi. “Yarışmanın kendisi büyüleyici bir maceraydı ve hepimizin birbirine ne kadar bağlı olduğuna ve vahşilikle iç içe olmanın kendi hayatta kalmamız için ne anlama geldiğine dair derin bir mesajla karşı karşıyayız.”

Fotoğrafların açıklamaları ile birlikte diğer kategorilerin kazananları aşağıdadır. Yarışmaya yapılan diğer girişler organizasyonun web sitesinde görülebilir .

Konuk Jüri Ami Vitale’nin Kazananı

1 Guest Judge Vitale Choice Shafeeq Mulla
Shafeeq Mulla/TNC Fotoğraf Yarışması

Ünlü Jüri Coyote Peterson’ın Kazananı

Celebrity Judge Choice Florian Ledoux
Florian Ledoux/TNC Fotoğraf Yarışması

“Bu fotoğrafın kompozisyonu ve renk dengesi kesinlikle çok güzel. Önce bu unsurlara göz çekilir ve sonra merkez noktanın anne kutup ayısı ve yavruları olduğunu anlarsınız. Rus yerleşiminin terk edilmesi, doğanın hak ettiği yeri geri alabileceğinin ve umarız alacağının ve geride bıraktığımız karmaşaya rağmen hayatın bir yolunu bulduğunun güçlü bir ifadesidir” diyor Peterson fotoğrafla ilgili.

“Sürekli eriyen deniz buzu nedeniyle fiziksel olarak yaşam alanı tükenmekte olan kutup ayısı gibi bir hayvan için, bir annenin yavrularına sığınacak bir yer bulma cesareti, buz gibi hislerin arasında yürekleri ısıtan bir sahnedir. tüm vizyon tasvir ediyor. ”

Birincilik, Manzara

1 Landscape Francisco Javier Munuera González
Francisco Javier Munuera González/TNC Fotoğraf Yarışması

Birincilik, İnsan ve Doğa

1 PeopleNature Janusz Jurek
Janusz Jurek/TNC Fotoğraf Yarışması

Birincilik, İklim

1 Climate Sandesh Kadur
Sandesh Kadur/TNC Fotoğraf Yarışması

Birincilik, Su

1 Water Kristin Wright
Kristin Wright/TNC Fotoğraf Yarışması

Birincilik, Bitkiler ve Mantarlar

1 PlantsFungi Callie Chee
Callie Chee/TNC Fotoğraf Yarışması

Birincilik, Yaban Hayatı

1 Wildlife Anup Shah
Anup Shah/TNC Fotoğraf Yarışması

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.