Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2022 Sony World Photography Awards: Açık Yarışma Kazananlar ve Kısa Liste

Her yıl düzenlenen Sony World Photography Awards, 2022 Açık Yarışması için kazananları ve kısa listeye girenleri açıkladı. Açık Yarışma, 2021’de gönderilen en iyi tekli görselleri belirler. Dünyanın dört bir yanından 170.000’den fazla görsel gönderildi. 100 fotoğrafçı kısa listeye alınırken, 10 genel kategori kazananı seçildi.

Açık Yarışma, Newsweek Japonya’nın Görüntü Yönetmeni Hideko Kataoka tarafından değerlendirildi. ‘Nesneden Sokak Fotoğrafçılığına kadar çok çeşitli kategorileri değerlendirmekten keyif aldım… Bu yarışmadaki fotoğrafların her biri, bir durum veya belirli bir durum hakkında zarif bir görsel yolla tutarlı bir görsel ifade oluşturuyor. Bu yıl kısa listede yer alan birçok görselde de görüldüğü gibi siyah beyaz fotoğraf, birçok fotoğrafçının kalbinde özel bir yere sahip. Siyah ve beyazın sadeliği, bir görüntünün içeriğini damıtıp izleyicinin dikkatini konuya yönlendirme gücüne sahiptir.’

Her kategori kazananına bir Sony kamera ve diğer dijital görüntüleme ekipmanı verildi. Açık Yarışmanın genel galibinin yanı sıra Öğrenci, Gençlik ve Profesyoneller 12 Nisan’da açıklanacak ve seçilenler ek 5.000$ nakit ödül alacaklar. Ayrıca 13 Nisan – 22 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında Londra’daki Somerset House’daki bir sergide sergilenecekler.

Sony World Photography Awards Açık Yarışması hakkında daha fazla bilgiyi worldphoto.org adresinde bulabilirsiniz . Girmek her zaman ücretsizdir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14Sonraki sayfa
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu