Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2020’nin En İyi Yaşam Bilimi Fotoğrafları Kazananları

Olympus, mikroskopla çekilmiş yaşam bilimleri fotoğraflarının en iyilerini tanıyan yıllık bir yarışma olan Küresel Yılın Görüntüsü Yaşam Bilimi Işık Mikroskobu Ödülü’nün (Global Image of the Year Life Science Light Microscopy Award) kazananlarını açıkladı.

Bu yarışma Olympus’un Yaşam Bilimleri bölümü tarafından düzenlenmektedir ve Japonya Endüstriyel Ortakları altında yeni oluşturulan OM Digital ile karıştırılmamalıdır. Yarışma, mikroskobik görüntülerin hem sanatsal hem de bilimsel değerini kutlamak amacıyla 2017 yılında Avrupa Yaşam Bilimleri Işık Mikroskobu Ödülü olarak Yılın Görüntüsü olarak başladı. Bugün organizatörler, dünyanın dört bir yanındaki insanları bilimsel görüntülere yeni bir şekilde bakmaya, güzelliklerini takdir etmeye ve görüntüleri başkalarıyla paylaşmaya teşvik ederek yarışmanın bu misyona sadık kaldığını söylüyor.

Bu yılki yarışmanın değerlendirilmesi için, resimlerin 15 Eylül 2020 ile 31 Ocak 2021 tarihleri ​​arasında gönderilmesi gerekiyordu. Katılımcı başına en fazla üç resme izin verildi ve 18 yaşın üzerindeki herkes katılabilir (bir Olympus çalışanı, aile üyesi, yargıç veya yargıcın aile üyesi veya mikroskop üretimi veya satışı ile uğraşmaz).

Tüm girişler sanatsal ve görsel yönler, bilimsel etki ve mikroskop yeterliliği açısından değerlendirildi.

Olympus Life Science ekibi, fare embriyolarından kelebek pullarına ve yılan derisine kadar bu yıl mikroskop altında yakalanan çeşitli koleksiyondan etkilendi.

Bu yılki yarışmada 61 farklı ülkeden yaklaşık 700 başvuru yapıldı ve kazanan fotoğraf Almanya’dan Werner Zuschratter’e gitti. Zuschratter, bir konfokal mikroskopla yakaladığı bütün bir fare embriyosunu tasvir eden inanılmaz fotoğrafı aşağıda sundu. Büyük ödül için Zuschratter, DP27 dijital kameralı Olympus SZX7 stereo mikroskobu alacak.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14Sonraki sayfa
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu