Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2021 Yılın Fırtına Fotoğrafı Yarışması Kazananları

2021 yılının Storm Photo (Fırtına Fotoğrafı) yarışmasında ödül almış fotoğraflar ve fotoğrafçılar.

İlk kez düzenlenen Yılın Fırtına Fotoğrafları yarışmasının kazanan fotoğrafları ve fotoğrafçıları açıklandı ve sergilenen Doğa Ana’nın hayranlık uyandıran çekimlerinden oluşan bir koleksiyon ortaya çıktı.

Yılın Fırtına Fotoğrafları yarışması, Şubat 2021’de Emmy ödüllü fotoğrafçı ve film yapımcısı Mike Olbinski tarafından fırtına avcısı ve Nikon elçisi Mike Mezeul ile bir araya geldiğinde başlatıldı. İkili birlikte YouTuber ve manzara fotoğrafçısı Nick Page‘in yanı sıra fotoğrafçı ve film yapımcısı Linda Van Rosmalen‘i jüri olarak ekledi .

Yarışmada iki kategori vardı: Yılın Fotoğrafı ve Yılın Fotoğrafçısı. ‘İlk [ödül], önceki yıldan çekilmiş en inanılmaz, tek fotoğrafı bulmayı amaçlarken’ ikinci ödül, 2020’de farklı günlerde çekilmiş 8–10 fotoğraftan oluşan muhteşem bir setin bir araya getirilmesinin başarısını takdir etmeye yönelikti.

Yaratıcıların kendi sözleriyle, “Yılın Fırtına Fotoğrafları” fikri, halka açık oylama ve popülerlik yarışmaları kavramını atlamak ve bunun yerine sanatçıların imajlarının fırtınaları bilen ve neyin gerekli olduğunu anlayan fotoğrafçılar tarafından değerlendirildiğini bilmelerini sağlamaktı.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Sonraki sayfa
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu