Sergiler (Arşiv)

“Adım Adım Kuzey Kıbrıs” Fotoğraf Sergisi

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreterliği ve Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) ortak girişimi ile gerçekleştirilecek FODER ile “Adım Adım  Kuzey Kıbrıs” konulu fotoğraf sergisi 16-20 Kasım 2018 tarihleri arasında Ankara’da sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 

TÜRKSOY üyesi ülkelerden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) üyesi 20 fotoğraf sanatçısının 90 eserinden oluşacak fotoğraf sergisi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 35. Yılı ve TÜRKSOY Teşkilatının Kuruluşunun 25. Yılı’na atfen düzenlenecek.  TÜRKSOY Genel Merkezi’ndeki açılış, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü tarafından gerçekleştirilecektir. 

Türk Dünyası halkları arasındaki kültürel mirasın ortaya çıkarılması, tanıtılması, gelecek kuşaklara aktarılması, kültürel bağların geliştirip kardeşlik, birlik, beraberlik değerlerinin yaşatılması, milli kültürümüzü zirvede tutarak ortak kültürümüze sahip çıkılması amacıyla birçok faaliyete imza atan TÜRKSOY’un etkinliklerinin temel unsurlarından olan fotoğraf sanatı,  fotoğrafçılar buluşması adı altında her yıl Türkiye ve üye ülkelerde, yurt dışında seçkin fotoğrafçıların katılımıyla gerçekleştirilmektedir. Etkinlik sonucunda elde edilen eserler dünyanın çeşitli merkezlerinde sanatseverlerle buluşmakta, bu eserler ortak kültür ve sanat değerlerini yansıtmanın yanı sıra Türk halkları arasında kültür köprüsü oluşturmasıyla sanat dünyasından, basından,  kamuoyundan ve  izleyicilerden büyük takdir ve beğeni toplamaktadır. 

Aynı amaçtan hareketle Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği (FODER) üyesi 20 fotoğraf sanatçısının katılımıyla gerçekleştirilecek söz konusu sergi, Kuzey Kıbrıs’ın tarihi, sanatsal, doğal ve kültürel zenginliklerinin, insan manzaralarının tüm TÜRKSOY’a üye ülkelere tanıtılmasına vesile olacaktır. 

TÜRKSOY’un Genel Sekreterlik binasında gerçekleştirilecek sergi 20 Kasım tarihine kadar açık kalacaktır.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.