Satın Alma Rehberi

Adobe Stock’u ücretsiz indirin: telifsiz görüntülere sıfır maliyetle ulaşın

Adobe Stock’tan stok fotoğraflar, şablonlar, ses klipleri ve videolar mı istiyorsunuz? Onları yasal olarak ücretsiz olarak alabilirsiniz!

Bedava güçlü bir kelimedir ve sıklıkla yanlış kullanılır. Adobe Stock’tan bir kuruş ödemeden gerçekten yüksek kaliteli görüntüler ve videolar elde edebilirsiniz.

Peki, Adobe Stock’u tamamen yasal ve Adobe tarafından desteklenen bir şekilde ücretsiz olarak nasıl indirebilirsin? Aslında İKİ yol var. Öyleyse okumaya devam edin ve her ikisinden de nasıl yararlanacağınızı açıklayacağız.

Aksi takdirde, Adobe Stock varlıklarını ücretsiz, yasal olarak ve fazla çaba harcamadan indirmenin en iyi iki yolunu keşfetmek için okumaya devam edin.

Adobe Stock’u ücretsiz indirin: yöntem 1

Adobe Stock varlıklarının çoğu için ödeme yapılması gerekse de, herkesin ücretsiz olarak indirebileceği yüz binlerce Adobe Stock dosyası vardır. Ve biz özgür demek istiyoruz. Bunlara erişmek için herhangi bir kredi kartı bilgisi vermeniz veya Adobe Stock ya da Creative Cloud aboneliği almanız gerekmez.

Tamam, bir Adobe ID oluşturmanız gerekiyor, henüz yapmadıysanız. Ancak bunun size hiçbir maliyeti olmayacak ve Adobe’ye e-posta adresiniz dışında herhangi bir ayrıntı vermeniz gerekmeyecek. Ayrıca diğer birçok ücretsiz Adobe hizmetini kullanmak için kullanışlıdır, bu yüzden yine de yapmaya değer.

Adobe Stock'u ücretsiz indirin: telifsiz görüntülere sıfır maliyetle ulaşın

Bunu yaptıktan sonra, https://stock.adobe.com/uk/free adresinden indirebileceğiniz çeşitli ücretsiz varlıklara erişebileceksiniz.

Yazma sırasında Adobe burada 545.165 ücretsiz fotoğraf ve 244.186 ücretsiz vektör listeliyordu, bu nedenle uygun bir şey bulabilmeniz gerekir. Ayrıca Adobe Stock Sanatçı Geliştirme Fonu alıcılarının çalışmaları da dahil olmak üzere çok sayıda video, tasarım şablonu, 3B varlık ve hareketli grafik şablonu bulacaksınız. 

Bu ücretsiz Adobe Stock dosyalarına kategoriye veya konuya göre göz atabilirsiniz. Bu ücretsiz görüntülerin tümü ticari kullanım için temizlenmiştir ve telifsizdir. 

Adobe Stock nasıl ücretsiz indirilir: yöntem 2

Adobe Stock varlıklarını ücretsiz olarak indirmenin başka bir yolu da, 10 adede kadar Standart varlığı ücretsiz olarak indirmenize izin veren Adobe Stock’un 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanmaktır. 

Burada ‘Standart varlıklar’ ile kastettiğimiz şey oldukça spesifiktir. Bunun nedeni, Adobe Stock’un varlıklarını ‘Standart’ ve ‘Premium’ olarak ayırmasıdır. İkincisi, adından da anlaşılacağı gibi, öncekinden daha kalitelidir, ancak indirmeye değer birçok harika Standart dosya da vardır.

Adobe Stocku ucretsiz indirin telifsiz goruntulere sifir maliyetle ulasin 002

Deneme sürümünüzü başlatmak için https://stock.adobe.com/uk/promo/firstmonthfree adresini ziyaret edin. ve ‘Ücretsiz denemeyi başlat’ yazan düğmeyi tıklayın. Denemenizi başlatmak için bir Adobe ID’ye ihtiyacınız olacak ve kredi kartı bilgilerini sağlamanız gerekecek. Ancak, deneme süresi bitmeden aboneliğinizi iptal ettiğiniz sürece sizden ücret alınmayacaktır. 

Bunu yaparsanız, seçtiğiniz 10 ücretsiz Adobe Stock varlığını kullanmaya devam edersiniz. Alternatif olarak, aboneliğinizi devam ettirmek istiyorsanız hiçbir şey yapmayın ve ikinci aydan itibaren otomatik olarak ücretlendirileceksiniz.

st
Adobe Stock'u ücretsiz indirin: telifsiz görüntülere sıfır maliyetle ulaşın 8

Ücretsiz Adobe Stock deneme sürümüyle 10 ücretsiz görüntü elde edin Adobe Stock’un 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü çıkarın ve 10 Adobe Stock standart varlığına ücretsiz sahip olun. Aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz, deneme süresi boyunca istediğiniz zaman risksiz iptal edebilirsiniz.


Adobe Stock’un açıklaması

Adobe Stock nedir?

Adobe Stock, toplamda 200 milyondan fazla dosya sağlayan dünyanın en büyük görüntü kitaplıklarından biridir. Bunlara stok fotoğraflar, video klipler, animasyonlar, illüstratörler, simgeler, şablonlar, 3D modeller, ses klipleri ve telif ücretsiz olarak lisanslayabileceğiniz diğer varlıklar dahildir. 

Adobe Stock’u kullanmak için Creative Cloud aboneliğinize veya herhangi bir Adobe uygulamasını kullanmanıza gerek yoktur. Ücretsiz bir Adobe ID ile kaydolmanız yeterlidir.

Adobe Stock’un farkı nedir?

Adobe Stock, birçok yönden iStock, Getty ve Shutterstock gibi diğer büyük stok görsel kitaplıklarına benzer. Ancak, muhtemelen en büyük fark, Adobe Stock’un bir bütün olarak Creative Cloud yazılım paketine akıllıca entegre edilme şeklidir. Bu, örneğin Photoshop’ta çalışıyorsanız, bir stok görüntü aramak, filigranlı bir sürümü denemek ve ardından satın almak için uygulamadan ayrılmanız gerekmediği anlamına gelir: tüm bunları Photoshop’ta yapabilirsiniz. 

Adobe Stock varlıklarını nerede arayabilirim?

Adobe Stock varlıklarını birden çok yerde bulabilirsiniz. En belirgin olanı ana web sitesi olan  stock.adobe.com‘dur. Ancak Adobe Stock varlıklarını Creative Cloud ana web sayfasından da arayabilirsiniz. (yeni sekmede açılır)ve doğrudan Photoshop ve Premiere Pro gibi Creative Cloud uygulamaları içinde. Beğendiğiniz bir şey bulursanız, filigranlı bir sürümü uygulamaya aktarabilir ve satın almaya karar vermeden önce deneyebilirsiniz. 

Adobe Stock’un maliyeti nedir?

Adobe Stock varlıkları, Photoshop ve Illustrator gibi Creative Cloud masaüstü uygulamalarından veya stock.adobe.com web sitesi aracılığıyla doğrudan satın alınabilir.(yeni sekmede açılır). Ancak, sadece tek bir varlık için ödeme yapamazsınız, aynı anda birkaç varlık için ödeme yapmanız gerekir. Bunu yapmanın iki yöntemi vardır.

Seçenek 1 , bir kredi paketi satın almaktır. Bunlar, beş, 16, 40, 80 veya 150 kredilik paketleri indirmenize izin verir. Paket ne kadar büyük olursa, her kredi o kadar ucuz olur. 

Örneğin, en ucuz paket size 49,95 ABD Doları / 29,95 ABD Doları / 54,95 ABD Doları karşılığında beş kredi verir; bu, her biri 9,99 ABD Doları / 5,99 ABD Doları / 10,99 ABD Doları olarak hesaplanırken, en pahalı paket size 1,200 ABD Doları / 600 ABD Doları / 1,308,99 ABD Doları karşılığında 150 kredi verir. , bu da her birine yalnızca 8 $ ödediğiniz anlamına gelir

İşleri biraz daha karmaşık hale getirmek için, farklı varlıklar farklı sayıda krediye mal olur. Böylece, standart görselleri ve şablonları yalnızca bir krediye satın alabilirsiniz, oysa videoların her biri 8 ila 12 krediye mal olur ve premium görsellerin her biri 12 krediden başlar.

Bölgeniz için tüm fiyatlandırma bilgilerini burada bulabilirsiniz.

Seçenek 2 , yıllık veya aylık abonelik almaktır. Yıllık planlar en ekonomik olanlardır ve aylık 29,99 $ karşılığında 10 varlık indirmenize izin verir; Ayda 79,99 $ karşılığında 40 varlık; veya ayda 199,99 $ karşılığında 750 varlık.

st
Adobe Stock'u ücretsiz indirin: telifsiz görüntülere sıfır maliyetle ulaşın 9

Küresel:  Adobe Stock’a aylık 29,99$
abone olun
Adobe Stock aboneliği ile projelerinizde kullanmak üzere ayda 10 dosyadan indirebilirsiniz . Profesyonel içerik oluşturuculara ait 200 milyondan fazla yüksek kaliteli varlık arasından seçim yapın. Yukarıdaki bağlantıyı veya Fırsatı Görüntüle düğmesini tıklayın.


Adobe Stock, Creative Cloud’un bir parçası mı?

Adobe Stock aboneliği, ayrı olarak ödenmesi gereken Creative Cloud Tüm Uygulamalar aboneliğine DAHİL DEĞİLDİR. Ancak yine de Creative Cloud’a abone olmaya değer, çünkü Adobe Stock bir dizi Adobe uygulamasına çok güzel ve sorunsuz bir şekilde entegre edilmiştir. 

Örneğin, bir Creative Cloud aboneliği ile Adobe Stock varlıklarını Photoshop, Illustrator, After Effects, Premiere Pro ve daha fazlası gibi uygulamalara arayüzden hiç ayrılmak zorunda kalmadan hızlı ve kolay bir şekilde aktarabileceksiniz. 

Bu harika bir üretkenlik artışı. Ayrıca, Adobe Stock varlıklarını satın almadan önce tasarımlarınızda deneyebileceğiniz için, muhtemelen zaman içinde size çok para kazandıracaktır.

cc
Adobe Stock'u ücretsiz indirin: telifsiz görüntülere sıfır maliyetle ulaşın 10

Tüm Uygulamalar için bir Creative Cloud aboneliği edinin:  Ayda 54,99$ Creative Cloud’a Tüm Uygulamalar aboneliği alarak Adobe Stock’tan en iyi şekilde yararlanın . Photoshop ve Illustrator gibi uygulamalarda çalışırken, arayüzden hiç ayrılmadan Adobe Stock varlıklarını içe aktarabilir ve deneyebilirsiniz. 


Öğrenciler Adobe Stock’ta indirim alabilir mi?

Hayır, Adobe Stock’ta eğitim indirimi yoktur. Ancak, öğrenci, öğretmen veya eğitim alanında çalışan herhangi biriyseniz, All Apps Creative Cloud planında büyük bir indirim alabilirsiniz. 

Bu, Creative Cloud’un fiyatının ilk yıl için ayda yalnızca 19,99 ABD Doları / 16,24 ABD Doları / 21,99 ABD Doları ve ardından (devam etmeye karar verirseniz) sonraki yıl 29,99 ABD Doları / 24,96 ABD Doları / 43,99 ABD Doları’na düştüğü anlamına gelir. 

cc
Adobe Stock'u ücretsiz indirin: telifsiz görüntülere sıfır maliyetle ulaşın 11

Eğitim indirimi: Tüm Uygulamaları içeren Adobe Creative Cloud aboneliğinin bir parçası olarak After Effects’i edinin (yalnızca ilk yıl):  Ayda 19,99 $ Öğrenciler, öğretmenler ve herkes eğitim alanında çalışanlar, Adobe Stock’tan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan büyük bir indirimle Creative Cloud Tüm Uygulamalar aboneliği alabilir. İkinci yılda devam etmeyi seçerseniz, 29,99 $ gibi hala düşük olan fiyattan yararlanacaksınız.Adobe Stock varlıkları hangi dosya biçimlerinde bulunur?

Fotoğraflar ve çizimler , Adobe Stock’ta JPEG formatında mevcuttur. Vektörler AI, EPS veya JPEG formatında indirilebilir. HD ve 4K videolar , MOV dahil olmak üzere çeşitli formatlarda mevcuttur. 3B varlıklar model (OBJ), ışık (EXR veya HDR) ve malzeme (MDL) dosyaları olarak mevcuttur.  Tasarım şablonları Photoshop için PSDT dosyaları olarak, Illustrator için AIT dosyaları olarak ve InDesign için INDT dosyaları olarak mevcuttur. Hareketli grafik şablonları , Adobe Premiere Pro’da kullanım için MOGRT dosyaları olarak mevcuttur.

Ücretsiz bir Adobe ID’yi nasıl oluşturabilirim?

Adobe ID oluşturmak ücretsiz, kolaydır ve taahhüt gerektirmez. Yalnızca bir e-posta adresi sağlamanız gerekir; alternatif olarak sosyal medya hesabınız üzerinden giriş yapabilirsiniz. Önce https://account.adobe.com adresine gidin ve ardından Hesap oluştur öğesini seçin . Gerekli bilgileri sağlayın ve ardından Hesap oluştur ‘u seçin . Adobe’den e-posta adresinizi doğrulamak için bir bağlantı içeren bir posta alacaksınız. (Bunu almadan önce biraz beklemeniz gerekebilir, bu yüzden sabırlı olun.)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.