Teknoloji

Genellikle Görmezden Gelinen Amazon Photos, Google Photos ile değişebilir mi?

Ars Technica‘dan Jim Salter, 2014’teki lansmanından bu yana radarın altında kalan bir platform olan Amazon Photos’a ikinci bir göz atmaya karar verdi. Artık Google Photos artık ücretsiz sınırsız yüksek çözünürlüklü depolama sunmadığından Salter, Amazon’a bir ikinci deneme.

Platformun yaşına rağmen daha az tanındığını kabul eden Salter, Google’ın ücretsiz sınırsız planlarını iptal etme seçiminin Amazon’u birden çekici bir seçenek haline getirdiğini söylüyor. Ve hizmetleri kişisel kullanımla sınırlı olsa da (şirketin hizmet şartlarını ihlal etmeden Amazon’un platformunu ticari bir iş için kullanamazsınız), Prime üyeliğine sahip herhangi birinin sınırsız sayıda orijinal çözünürlükte görüntü saklayabileceği gerçeği onu değerli kılacaktır.

Genellikle Görmezden Gelinen Amazon Photos, Google Photos ile değişebilir mi?

Amazon Photos, birden çok işletim sisteminde çalışır. Hem Windows hem de Mac’lerde desteklenen, Apple App Store ve Google Play‘deki desteklenen uygulamalarla erişilebilen ve ayrıca Amazon Fire cihazlarına bağlanan bir masaüstü uygulamasına sahiptir.

Düz yedeklemeler için Salter, Amazon Photos masaüstü uygulamasından şikayet edecek çok az şey buldu. Ve (bir tarayıcı aracılığıyla veya masaüstü uygulamasının bir parçası olarak erişilebilen) düzenleyici yalnızca “bakım yapılabilir” olsa da, ilgilenen okuyucular büyük olasılıkla düzenleme yeteneği sağlamak için Amazon’a bakmayacaktır.

Google Foto’yu kullanmanın avantajlarından biri baskılara kolay erişimdi, ancak Amazon Photos, size daha da fazla seçenek sunuyor. Salter’e göre, Google size yalnızca bir seçenek verdi: baskının boyutu. Amazon, 4 × 5,3 ila 20 × 30 inç arasında değişen boyutlarda parlak, mat, parlak veya inci yüzeylerde fotoğraf baskıları sunar.

Selter, “Fiyatlar da daha iyi” diye yazıyor. “Google, seçtiğim hizmete bağlı olarak bölgemde 8 × 10 baskı için 2,84 ABD Doları, 2,99 ABD Doları veya 3,99 ABD Doları ücret alıyor – Amazon, mat veya parlak yüzeyli aynı baskı için yalnızca 1,79 ABD doları istiyor.”

APH prints page hero story prints july 2020 1500x500. TTH 800x213 1

Google ayrıca, Amazon’un Noel süslerinden kupa ve battaniyeye kadar çeşitli diğer ürünlerin bir listesiyle birlikte sahip olduğu tuval ve fotoğraf kitabı seçenekleri de sunuyor. Ve Prime’da beklendiği gibi, bu ürünlerin teslimi ücretsizdir.

amazon photos 800x337 1

Nasıl çalıştığına ve onunla birlikte sunulan seçeneklerin sayısına baktıktan sonra Salter, Amazon Photos’a karşı öneride bulunmak için çok az neden buluyor, çoğu zaman unutulmuş bir platform var. Platform hakkındaki tüm incelemesini buradan okuyabilir ve buradan Amazon Photos’u kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu hizmetlerin hiçbiri muhtemelen hiç kimseye aradıkları her şeyi sonsuza kadar vermeyecek olsa da, çoğu fotoğrafçı bir NAS veya diğer depolama çözümlerinin peşin maliyeti ve zorluklarıyla uğraşmak istemiyor. Bu nedenle, Amazon Photos’u kullanmak yalnızca işinizi başka bir dev şirkete verirken – birçoğunun şiddetle karşı çıktığı bir şey – burada sunulanların çekiciliğini inkar etmek kolay bir tak ve çalıştır çözümü arayan birçok fotoğrafçı için aynı derecede zor olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.