fbpx
Sergiler (Arşiv)

Ara Güler Müzesi’nde yeni bir sergi: Aphrodisias

Geçtiğimiz yıl Ara Güler’in ölümünden kısa süre önce hayata geçen Ara Güler Müzesi’nin ikinci sergisi “Aphrodisias” sanatseverlerle buluştu.

Ara Güler Müzesi’nin yeni sergisi sanatçının arşivinden Geyre Köyü ve Aphrodisias Arkeolojik Alanı’na ait ve aralarında orijinal karanlık oda baskılarının da bulunduğu fotoğraflar, uluslararası yayın ve ajanslarla yazışmaları, gezi notları ve kendi hazırlamış olduğu Aphrodisias kitap maketinin de bulunduğu bir seçkiden meydana geliyor.

Ara Güler Müzesi’nde yeni bir sergi: Aphrodisias 2

Aphrodisias, Ara Güler arşivinde çok önemli bir yere sahip. Aphrodisias sergisinin ana gövdesini, Ara Güler tarafından fotoğraflanan, bugün Aphrodisias Arkeolojik Alanı olarak tescilli ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmiş olan Geyre Köyü ve civarında çekmiş olduğu fotoğraflar oluşturuyor.

Ara Güler Müzesi’nde yeni bir sergi: Aphrodisias 3

Güler’in Aphrodisias ile ilgili orijinal karanlık oda baskıları, fotoğraflarla ilgili uluslararası süreli yayınlar ve ajanslarla yazışmaları, bu yayınların baskılarıyla birlikte Ara Güler’in Aphrodisias Çığlığı adlı kitabının hazırlık sürecindeki çalışmalarına dair ipuçları, notlar ve kitap maketi de sergilenen eserler arasında yer alıyor.

Ara Güler Müzesi’nde yeni bir sergi: Aphrodisias 4

Bomontiada’daki Ara Güler Müzesi’nde başlayan “Aphrodisias” Eylül 2019’a kadar ücretsiz ziyaret edilebilir.

Ara Güler Müzesi’nde yeni bir sergi: Aphrodisias 5
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.