fbpx
Sergiler (Arşiv)

“Baba Benimle Çocukluğumu Paylaş” Fotoğraf Sergisi

İsveçli fotoğraf sanatçısı Johan Bavman’ın, babaların çocuklarının bakımı ve eğitiminde üstlendikleri role ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığı sergi, İzmir’de sanatseverlere sunuldu.

İsveç’in İstanbul Başkonsolosu Therese Hyden, “Babaları kendilerini geliştirmiş ailelerde çocukların gelişimleri her zaman daha iyi olacaktır. Hem kendilerine hem ailelerine sağlıklı ve mutlu bir hayat vaat etmektedir” dedi. İsveç Konsolosluğu ve Göztepe Spor Kulübü iş birliğiyle Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde, ‘Baba, Çocukluğumu Benimle Paylaş’ sloganıyla sanatseverlere sunulan fotoğraflar, İsveçli birçok babanın yanı sıra Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil ve Göztepeli futbolcular Yasin Öztekin, Andre Castro ve Kadu’nun gündelik hayatlarında çocuklarıyla geçirdikleri anları belgeliyor.

Sergide, babalar ve çocukların beraber geçirdikleri zamanlarda çekilen fotoğrafların yer aldığını dile getiren Hyden, şunları kaydetti: “Futbolcular ve babalar olarak çok ciddi bir rol üstleniyorsunuz. Babanın ve annenin aile içindeki sorumlulukları eşit olarak almasının aileye olumlu etki yaptığı tüm araştırmalar neticesinde belli olmuştur. Sergi, 7-30 Aralık tarihleri arasında açık olacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.