Sergiler (Arşiv)

”Bakarlar” – Serkan Sökmen

Tab Galeri, Serkan Sökmen’in “Bakarlar” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Bu sergide göreceğiniz çalışmalar, Serkan Sökmen’in Creative Coding araçları kullanarak geliştirmekte olduğu uygulamalardan örneklerdir.

Serkan’ın düşünce hayatına yön veren geometri, fizik, yapay zeka, artırılmış gerçeklik gibi konular, sanatsal sürecinde de bu olasılıkları deneyemleyebileceği bir laboratuvara dönüşmektedir.

“Bakarlar” sergisi, 31 Mart tarihine kadar Tab Galeri’de ziyaret edilebilecek.

Serkan Sökmen

1980 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’ndeki eğitimini yarıda bırakarak aynı okulda Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümünde eğitim gördü. Bu bölümde araştırma görevliliği yaptığı 2008-2010 yıllarında Bilgi-İşlem ve Sanatsal Olanakları konulu tezi üzerinde çalıştı. 2010 yılında bıraktığı görevinden sonra uygulama geliştirici olarak ufak çaplı Processing ve OpenFrameworks çalıştayları düzenledi. Sanatsal performanslar için kullanılmak üzere insan vücudu takibi, generative çizim algoritmaları gibi çeşitli etkileşimli uygulamalar geliştirdi. 2014 yılından beri İstanbul’da yaşayan Serkan Sökmen, üretim sürecine yeni medya olanaklarını kullanarak devam etmektedir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu