Sergiler (Arşiv)

Erik Kessels: Boş İskemle

Erik Kessels‘in “Boş İskemle” adlı sergisi 212 Photography İstanbul kapsamında 6-16 Ekim 2022 Yeldeğirmeni Sanat‘da görülebilir…

Günümüzde vernaküler fotoğraf dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Hollandalı Erik Kessels, hayranlık uyandıran fotoğrafçılığının yanında çağımızın en heyecan verici kuratörlerden biri olarak da anılıyor. Buluntu fotoğrafların tuhaflığıyla izleyiciyi büyüleyen sanatçı, 1996 yılından bu yana Amsterdam ve Londra’daki iletişim ajansı KesselsKramer’ın kreatif partneri. Kessels, ‘yeniden tahsis ettiği’ görüntülerinden oluşan seksenden fazla kitap yayınladı ve uluslararası çok satanlar arasında yer alan Failed It! kitabını yayımladı.

Erik Kessels: Boş İskemle
Failed It!

Sanatçının Loving Your Pictures, Mother Nature, 24HRS in Photos, Album Beauty, Unfinished Father ve GroupShow gibi sergileri bulunuyor.

Boş İskemle, yokluk ve yitiklik hislerine odaklanan bir seri. Boş bir iskemleye bakarken burada önceden kimin oturduğunu ve kimin oturabileceğini merak ediyoruz. Bu bilinmezlik izleyiciyi daha meraklı, fotoğrafı da daha heyecan verici kılıyor.  İskemlenin bir sonraki konuğu kim olacak? İskemle, bu konuğun ağırlığını taşıyabilecek mi? İzleyici olarak bu soruların cevaplarını bulmak mümkün mü?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.