Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

İGDAŞ 6. Ulusal En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması 2019

İGDAŞ 6. Ulusal En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 15 Mayıs 2019’dur.

Yarışmanın Konusu

Balkonlar ve pencereler sokaklara açılan, dışarının canlılığını hayatımıza taşıyan, en aydınlık, en özgür elemanlarıdır evlerin. Kimi zaman rengarenk çiçeklerle süslediğimiz, çoğuzaman dışarıda olup biteni gözlediğimiz balkonlar ve pencereler, dış dünyayla iletişim kurduğumuz çok özel mekanlardır biranlamda…

Balkon ve pencere deyince öncelikle keyif gelir insanların aklına. Geleni geçeni seyrederken, gelip geçenin de bakmaya kıyamadığı Heybeli, Kumbaracı ve Balat gibi daha nice semtlerimizin balkon ve pencerelerinde çekirdek çitlemenin, önlerinde dizili çiçeklerin miskokuları arasında tavşankanı bir çay içmenin tadına doyum olmaz. Bazen de dar sokakların iki yanındaki sarmaşıklarla süslenmiş, erguvan ağaçlarıyla renklenmiş balkonlar ve pencereler arasında komşuların sohbetleri yankılanır kulaklarımızda.

Yani onlar, sosyalleşmenin geleneksel portallarıdır aynı zamanda. Kafamızı kaldırıp bakmaktan kendimizi alamadığımız, hayatımızda her daim özel bir yere sahipolan İstanbul’un balkon ve pencerelerini İGDAŞ’lıların objektiflerinden görmek istedik ve 6. Ulusal En “Havalı” Kareler Fotoğraf Yarışması 2019’un temasını bu yıl “İstanbul’un Balkon Sefası, Pencere Sevdası” olarak belirledik.

Ödüller

Birincilik 7.000 TL + Plaket + TFSF Altın Madalya
İkincilik 6.000 TL + Plaket + TFSF Gümüş Madalya
Üçüncülük 5.000 TL + Plaket + TFSF Bronz Madalya
İGDAŞ Özel Ödülü………………….5.000 TL + Plaket
Mansiyon (3 adet)………………….3.000 TL + Plaket
Sergileme (En fazla 35 adet)……400TL

Dereceye giren tüm katılımcılara Başarı Belgesi verilecektir.

Detaylı bilgi almak ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.