Haberler

Canon, DSLR ve Aynasız Kameraları için Web Kamerası Kitlerini Piyasaya Sürüyor

Canon, Canon kamerayı yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmayı kolaylaştırmak için geçen yıl başlattığı Web Kamerası Yardımcı Programı yazılımını temel alarak, belirli DSLR ve aynasız kameralar için bir dizi web kamerası aksesuar kitini duyurdu.

Şu anda iki fiyata temin edilebilen yardımcı program kitinin üç versiyonu bulunmaktadır. En pahalı kit, EOS RP aynasız kamerayla çalışır ve 159 dolara satılır. Her biri 89 $ ‘dan biraz daha düşük bir fiyata, diğer iki kit, EOS Rebel T3, T5, T6 ve T7 kameraları veya EOS M50, M50 Mark II ve M200 kameraları destekliyor.

Bir Canon temsilcisi, EOS RP kiti için daha yüksek fiyatın, esas olarak o fotoğraf makinesine güç sağlamak için gereken farklı pil yuvasından kaynaklandığını doğruladı.

Canon, DSLR'leri ve Aynasız Kameraları için Web Kamerası Kitlerini Piyasaya Sürüyor

Her kutudaki gerçek bileşenler değişiklik gösterir, ancak üç set seçeneğinin tümü, kamerayı bilgisayarınıza bağlamak için bir USB kablosu ve ayrıca kameranın standart bir elektrik prizinden sürekli olarak çalışmasına olanak tanıyan bir güç bağlantısına sahip bir pil yuvası içerir.

EOS R5 ve R6, RP kitiyle uyumlu olarak dahil edilmemiştir çünkü bu kite dahil olan DR-E18 kuplör bu iki kameraya sığmayacaktır (DR-E6 kuplörü gerektirirler).

Canon, ilk olarak geçen yılın Nisan ayında, küçük bir kamera alt kümesi, yalnızca 25 model ve ayrıca yalnızca Windows makineleri ve yardımcı programla birlikte çalışan sınırlı sayıda görüntülü sohbet uygulaması için sınırlı destekle Web Kamerası Yardımcı Programı yazılımını başlattı. Bir ay sonra Canon, Apple bilgisayarlar için hala beta olan aynı yazılımı piyasaya sürdü. Kasım ayına gelindiğinde, yazılım resmi olarak beta sürümünden çıktı ve en çok kullanılan görüntülü sohbet uygulamalarının 14’ü için geniş destekle lansmanında olduğundan neredeyse iki kat daha fazla kamerayı destekledi.

Web Kamerası Yardımcı Programı tarafından desteklenen tüm kameraların bu kitlerle uyumlu olduğu belirtilmese de, Canon büyük olasılıkla hangi kameraların bir web kamerası yapmak için ihtiyaç duyabileceklerini bilmeyen insanlar tarafından hangi kameraların kullanıldığına dair araştırmasını yapmıştır. Canon kameraları. Aynı başlıkta, DPReview, Canon kitlerini satın almanın, tüm bileşenleri ayrı ayrı satın almaya kıyasla size çok fazla para kazandırmadığını ve hepsi bir arada bir paketin rahatlığına değer verenleri veya ürünün segmentine hitap edenleri açıkça hedeflediğini belirtiyor. Canon kameralarını web kamerası olarak etkili bir şekilde kullanmak için neye ihtiyaç duyabileceklerini tam olarak bilmeyenler.

Yakalama kartları kullanılmadan kameraları web kamerasına dönüştürmek için büyük çaba sarf ederek ve şimdi önceden oluşturulmuş dönüştürücü kitleri satmak, özellikle koronavirüs salgını ortasında hala evden çalışanların sayısı göz önüne alındığında, Canon’un artık bu özelliği desteklemenin değerini gördüğünü açıkça gösteriyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu