Teknoloji

DJI Osmo Action ve GoPro Hero 7 karşılaştırması

DJI‘ın ilk aksiyon kamerası DJI Osmo Action ile GoPro Hero 7 Black‘in performansı karşı karşıya geldi. We Talk UAV isimli internet sayfası tarafından yapılan karşılaştırma videosunda her iki aksiyon kamerasının da başarılı bir performans sergilediği görülüyor.

GoPro Hero 7 Black Osmo Action’a kıyasla daha keskin görüntüler üretiyor. Doygunluk açısından ise DJI Osmo Action’ın Hero 7 Black’e kıyasla daha doygun renkler ürettiği görülüyor. GoPro Hero 7 Black ise daha doğal renkler sergiliyor. VLOG çekim yapanlar için çok iyi seçenek olarak kameralardan DJI Osmo Action, bünyesinde barındırdığı ön kamerayla ayrılıyor. Arka ekranları karşılaştırdığımızda DJI Osmo Action’daki ekran GoPro Hero 7 Black’te kullanılan ekrandan daha büyük boyutta. Daha büyük ekran sayesinde DJI Osmo Action’ın kullanımı Hero 7 Black’e kıyasla daha basit. Her iki kamerada da 12 megapiksel çözünürlük sunan 1/2.3 inç boyutunda CMOS sensör yer alıyor. Saniyede 60 kare 4K video kaydına destek veren kameralardan DJI kamera HDR videoya, Hero 7 Black ise HDR videoya destek vermiyor. Su altında da rahatlıkla kullanılabilen kameralarda sesle kontrol özelliği de mevcut.

DJI Osmo Action mı GoPro Hero 7 Black mi daha başarılı?

Biz paylaşılan videoda kameralar arasında farkı görsek de kameraların sunduğu performansının kişiden kişiye farklılık göstereceğini söyleyebiliriz. Sizce hangi kamera daha iyi performans sergiliyor? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.