Haberler

Fujifilm Instax Mini 12, Yeni Tasarım ve İyileştirilmiş İşlevsellik

Fujifilm, Instax Mini 12 şipşak fotoğraf makinesini duyurdu. Yeni analog kamera, 2020’deki Instax Mini 11‘in halefidir ve güncellenmiş bir tasarım, otomatik flaş kontrolü, paralaks düzeltme ve çok işlevli döner lens içerir.

Instax Mini 12, önceki modelle aynı iki elemanlı lensi kullanır ve Instax Mini şipşak filmi (ayrı satılır) kullanır. Kamera, şirketin dahili yakın çekim modunu kullanırken yeni paralaks düzeltmesi özelliği sunduğunu söylediği 0,37x “gerçek görüntü” vizörüne sahiptir. Yakın çekim modu, odak aralığını 11,8 ila 19,7 inç (0,3 ila 0,5 metre) arasında kilitler. Paralaks düzeltme, kameranın vizörünü lensle hizalayarak, yakın çekimde nesne kaymasını en aza indirir.

Fujifilm Instax Mini 12, Yeni Tasarım ve İyileştirilmiş İşlevsellik

Yeni çok işlevli döner lens, fotoğrafçıların kamerayı hızlı bir şekilde açıp kapatmasına ve popüler yakın çekim modunu etkinleştirmesine olanak tanır. Ek kullanılabilirlik iyileştirmeleri, özellikle karanlık veya parlak ortamlarda görüntü kalitesini iyileştiren otomatik flaş kontrolünü içerir. Flaş yedi saniye veya daha kısa sürede geri dönüştürülür; menzili 0,98 ila 7,22 fittir (0,3 ila 2,2 metre).

Instax Mini 11, Mini 12’nin taşıdığı otomatik pozlamayı ekledi. Kameranın deklanşör hızı 1/2 ile 1/250 saniye arasında değişir ve düşük ışıkta çekim için yavaş senkro içerir.

Yeni kamerada da görsel değişiklikler var. Fujifilm, Mini 12’yi görünüş olarak “havadar, bulut benzeri ve neredeyse ‘şişirilmiş'” olarak tanımlıyor. Bu uygun bir açıklama. Mini 11 ile karşılaştırıldığında, yeni şipşak kamera daha dikdörtgen ama aynı tıknaz ve yumuşak tasarım dilini koruyor.

instax mini 12 green

“Instax Mini 12 şipşak kamera benzersiz yeni bir tasarıma ve çeşitli yeni renk seçeneklerine sahiptir. Fujifilm Kuzey Amerika Görüntüleme Bölümü başkanı Bing Liem, “Bu, önceki Mini 11 modelinden tüketicilerimizin favorilerinin birçoğunu ve kullanıcılarımızın fotoğraf deneyimini geliştireceği kesin olan bazı yeni gelişmeleri içeriyor” diyor.

“Tüketicilerimizin inanılmaz yaratıcılığından her zaman etkilendik ve Mini 12 ile yaratacaklarını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Liem’in bahsettiği renk seçenekleri, çiçek pembesi, nane yeşili, kil beyazı, leylak moru ve pastel mavinin pastel çeşitleridir. Instax Mini 12, yaklaşık 100 toplam poz veya 10 paket Instax Mini film vaat eden bir çift AA pil ile çalışır.

Instax Mini film, beyaz, gri, siyah, mavi ve pembe gibi farklı kenarlık renklerine sahip renkli ve siyah film dahil olmak üzere çok çeşitli stillerde mevcuttur. Kontakt levha, mavi bilye, konfeti, pop şekerleme, gökkuşağı ve daha fazlası gibi daha şık çeşitler de vardır. Instax Mini film paketleri 10’lu paketler halinde gelir ve iki paket için yaklaşık 15 ABD Doları tutarındadır.

Fujifilm Instax Mini 12 şipşak fotoğraf makinesi Mart ortasında 79,95$’dan satışa sunulacak.

Fujifilm Instax Up! Uygulaması

Instax Mini 12’nin yanı sıra Fujifilm, anında film baskılarını dijitalleştirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış yeni bir akıllı telefon uygulaması olan Instax Up!’ı duyurdu.

Fotoğraf paylaşmak için bir akıllı telefonun rahatlığını, ancak Instax kameraların analog deneyimini isteyen fotoğrafçılar için, Instax Up! uygulama, her iki dünyanın da en iyisini sunmayı vaat ediyor. Kullanıcılar, uygulamayı kullanarak fotoğrafları tarayabilir, organize edebilir, paylaşabilir ve içe aktarabilir, bu da Instax baskılarının keyfini çıkarmanın ve dijital bir alanda paylaşmanın kolay olmasını sağlar.

“Instax Up’ımız gibi çözümler! Fujifilm North America Corporation Tüketici Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ashley Reeder Morgan, “Uygulamanın tüketicilerimizi bağlantıda, etkileşimde ve bilgili tutmasını sağlıyor” diyor. “Instax Up! kullanıcılarımızın Instax fotoğraflarını kolaylıkla organize etmelerini, arşivlemelerini ve paylaşmalarını sağlayarak özel anılarını korumalarına yardımcı oluyor ve daha fazlasını yaratmaları için onlara ilham veriyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.