Haberler

Google Fotoğraflar için kullanıma sunulan faydalı yenilikler

Google Fotoğraflar uygulaması için hem Android hem de iOS tarafında önemli yenilikler kullanıma sunulmuş durumda.

Google Fotoğraflar kişilerin cep telefonu ile çektikleri fotoğraflar için gerçek anlamda sınırsız bir depolama sunuyor olmasıyla milyonların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. İşte bu servise en son 3D sinematik fotoğraf özelliği gelmişti. Şimdi ise daha önce iOS tarafına getirilen gelişmiş video editörü Android sürümüne taşındı. Aynı zamanda iOS sürümü de yeni fotoğraf düzenleme editörü geldi. Bu arada Android tarafına özel “premium” bir yenilik de getirilenler arasında yer alıyor.

Daha önce Pixel cihazlara özel olan birçok fotoğraf filtresi / özelliği artık herkese açık. Ancak bunun için aylık 1,99 dolarlık Google One abonelik paketinin alınması gerekiyor. Bu yapıldığı zaman eski fotoğraflarda dahi makine öğrenme merkezli fotoğraf düzenleme özellikleri kullanılabiliyor. Bunlar arasında manzara fotoğraflarındaki gökyüzü kısımlarını çok daha etkileyici hale getiren hemen aşağıda gördüğünüz bir seçenek de yer alıyor.

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar için kullanıma sunulan faydalı yenilikler 3

Google Fotoğraflar özelinde ücretsiz sınırsız depolama sona eriyor

1 Haziran 2021 itibariyle yeni bir döneme geçiliyor. Google’ın resmi açıklamasına göre 1 Haziran 2021’den itibaren, Yüksek kalite ve Express kalite içerikler, Google Hesabı depolama alanınızda kotanızdan düşülecek. Depolama alanı sınırınıza ulaştığınızda, ek depolama alanına sahip olmak için Google One’a (kullanılabiliyorsa) abone olunması veya Fotoğraflar’daki ücretsiz depolama alanı seçeneğini kullanmaya devam etmek için içerik silinmesi gerekecek.

Ancak Google süreçte güzel bir adım atıyor. Firma 1 Haziran 2021 tarihinden önce yedeklenen Yüksek kalitede ve Express kalitede fotoğraf ve videoların Google Hesabınızın depolama alanı kotasından düşülmeyeceğini aktarıyor. Yani yeni dönem sonrası için başlıyor. Konu hakkında firmanın hazırladığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.