Haberler

Sony Alpha 1 için nefes kesen Türkiye fiyatı belli oldu

Japon teknoloji devi Sony‘nin yeni tam kamera aynasız fotoğraf makinesi Sony Alpha 1 için Türkiye’de ön sipariş başladı. Fiyat ise oldukça yüksek.

Sony aynasız fotoğraf makinelerinin en üstüne yerleşen bir model olarak geçtiğimiz günlerde çok dikkat çekti. Yurt dışı “gövde” fiyatı 6.500 dolar seviyesinde olan fotoğraf makinesinin, resmi garantili Türkiye “gövde” fiyatı ise tam 78 bin TL seviyesinde yer alıyor. Bu fiyat modelin hitap ettiği profesyonel kesimi dahi fazlasıyla zorlayacak gibi görünüyor. Hatırlamak adına gücünü iki adet yeni Bionz XR işlemden alan model, 50 megapiksel çözünürlükte Exmor RS CMOS tam kare sensör üzerine kuruluyor.

Elbette E-Bayonet yapısını kullanan Alpha 1, herhangi bir vizör kararması olmadan saniyede tam 30 kare fotoğraf çekebiliyor ve çağın standardı haline gelen 8K çözünürlükte video kaydedebiliyor (Direkt gövde içine). 8K’da tam olarak saniyede 30 kare video çekebilen model, kapalı yapı nedeniyle bunu 30 dakika boyunca devam ettirebiliyor. Gelişmiş aynasız fotoğraf makinesi istenirse HDMI çıkışı üzerinden 16-bit 4K 60 FPS video aktarabiliyor.

Sony Alpha 1

Sony Alpha 1 gerçekten iddialı bir model

Bünyesinde 9.4 milyon noktalık 240 fps yenileme hızı olan bir OLED vizör bulunan Sony Alpha 1, hareketli dokunmatik ekran getiriyor ve sensörün yüzde 92’sini kapsayan 759 noktalı AF sistemiyle çok etkili bir otomatik netleme performansı sunuyor. ISO açıklandığı kadarıyla çok iyi seviyede olan ve 15 durak dinamik aralık sunan Sony Alpha 1, sürpriz olmadığı üzere gövde içinde 5 eksende görüntü sabitleme yapabiliyor.

Başa dön tuşu