Haberler

Leica Q2 Monochrom: Fiyatı nefes kesen siyah-beyaz fotoğraf makinesi

Dünyanın en eski fotoğraf makinesi üreticilerinden Leica, ürün gamına dikkat çeken bir model daha ekledi. Dev fiyatı ile Leica Q2 Monochrom tanıtıldı.

Leica Q2 Monochrom, isminde de geçtiği üzere sadece siyah beyaz fotoğraf çekebilen bir kamera modeli. Retro tasarım çizgisiyle şık görünen ve tamamen siyah bir gövdesi olan model, aslında tamamen yeni bir altyapıya sahip değil. Fotoğraf makinesi direkt olarak Leica Q2 üzerine kuruluyor. Merkezinde 47 megapiksel siyah-beyaz tam kare sensör yer alan Q2 Monochrom, 13 durak dinamik aralık getiriyor.

  • fiyati nefes kesen siyah beyaz fotograf makinesi leica q2 monochrom 5
  • fiyati nefes kesen siyah beyaz fotograf makinesi leica q2 monochrom 1
  • fiyati nefes kesen siyah beyaz fotograf makinesi leica q2 monochrom 2
  • fiyati nefes kesen siyah beyaz fotograf makinesi leica q2 monochrom 6
  • fiyati nefes kesen siyah beyaz fotograf makinesi leica q2 monochrom 3
  • fiyati nefes kesen siyah beyaz fotograf makinesi leica q2 monochrom 4

Burada renkli Q2 sensörüne oranla 2 durak avantajı olan model, Q2’den farklı olarak 50 bin değil tam 100 bin ISO‘ya çıkış yapabiliyor. Görüntü sabitleme imkanlı 28mm F1.7 ASPH lens ile gelen dikkat çekici fotoğraf makinesi, 3.68 milyon piksel OLED vizöre sahip ve arkasında dokunmatik bir ekran taşıyor. Arka kısmı dokunmatik ekran sayesinde çok sade olan modelde, ilginç olarak ikonik kırmızı renkli Leica logosu yer almıyor. Magnezyum alaşım gövdesi belirli bir seviyeye kadar su geçirmeyen kamera, 4K çözünürlükte siyah beyaz 30 fps video da çekebiliyor.

Fiyatı nefes kesen siyah-beyaz fotoğraf makinesi: Leica Q2 Monochrom

Leica Q2 Monochrom çok ama çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor

Peki 2020 yılında renkli fotoğraf çekemeyen bir Leica’nın fiyatı ne kadar? Açıklanan resmi fiyat tam ama tam 5.995 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu da modeli yukarıda da dediğimiz gibi çok kısıtlı bir kitlenin radarına sokuyor. Modelin sadece kur çarpımı 49 bin TL ediyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu