Haberler

Orta format Fujifilm GFX 100S tanıtıldı; işte Türkiye fiyatı ve özellikleri

Fujifilm, GFX 100 üzerine hazırladığı yeni orta format fotoğraf makinesi Fujifilm GFX 100S ile karşımızda yer alıyor. Model elbette iddialı.

Fujifilm GFX 100S, orta format aynasız dünyasının en yeni üyesi olarak büyük ses getirdi. Firmanın tasarım çizgisini sürdüren ancak GFX 100’den daha ufak olan GFX 50S benzeri model, gücünü dört çekirdekli X-Processor 4 işlemciden alıyor ve merkezinde 102 megapiksellik arkadan aydınlatmalı orta format CMOS sensör yer alıyor.

Çok yüksek detaylara sahip fotoğraflar çekilmesine imkan tanıyan ve direkt olarak profesyonel fotoğrafçılara hitap eden GFX 100S, özel çekim modu Pixel-Shift ile istenirse tam 400 megapiksellik çıktılar da verebiliyor. Yeniden tasarlanan bir perde sistemine ve 6 durak avantaj getiren gövde içi IBIS yani görüntü sabitleme sistemine sahip olan gövde, bir de optik sabitleme yapabilen GF objektifler ile kombinlendiği zaman elde çekim yapmayı farklı bir seviyeye çıkarabiliyor.

  • orta format fujifilm gfx 100s tanitildi iste iddiali detaylar 4
  • orta format fujifilm gfx 100s tanitildi iste iddiali detaylar 5
  • orta format fujifilm gfx 100s tanitildi iste iddiali detaylar 6
  • orta format fujifilm gfx 100s tanitildi iste iddiali detaylar 7
  • orta format fujifilm gfx 100s tanitildi iste iddiali detaylar 8
  • orta format fujifilm gfx 100s tanitildi iste iddiali detaylar 9
  • orta format fujifilm gfx 100s tanitildi iste iddiali detaylar 10

Saniyede 5 kare seri çekim yapabilen GFX 100S, gelişmiş bir AF sistemiyle geliyor ve geliştirilen yeni algoritma sayesinde hız konusunda hatırı sayılır bir artış sunuyor. 900 gramlık gövde ağırlığıyla stüdyo dışı kullanım için de fazlasıyla uygun olan Fujifilm GFX 100S, magnezyum alaşım bir gövde kullanıyor ve bu gövde zorlu şartlara dayanabiliyor. Arkasında hareketli bir dokunmatik ekran yer alan orta format fotoğraf makinesi, elbette video da çekebiliyor. Burada 10-bit F-Log 4K 30 fps çekim sunuluyor. OLED elektronik vizörlü modelde sürpriz olmadığı üzere çift hafıza kartı yuvası da sunuluyor. Fotoğraf makinesi için firma bir “battery grip” aksesuarı ise hazırlamamış.

Fujifilm GFX 100S pazarda çok ses getirecek

GFX 100 şu an tam 75 bin TL‘lik bir gövde fiyatına sahip. GFX 100S ise hatırı sayılır oranda daha ucuz ve gövde olarak 45 bin TL‘ye satılıyor. Çünkü modelin yurt dışı fiyatı 5.999 dolar seviyesinde yer alıyor. GFX 100’ün fiyatı ise tam 9.999 dolar seviyesinde.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.