Haberler

Fujifilm X-E4 tanıtıldı; işte Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleri

Orta format Fujifilm GFX 100S yanında Fujifilm X-E4 aynasız fotoğraf makinesi de tanıtıldı. İşte model hakkında bilinmesi gerekenler;

Detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Fujifilm GFX 100S çok ses getirdi. Yine yeni gelen Fujifilm X-E4 ise onun kadar etkileyici değil ancak yine de dikkat çekmeyi başardı. Firmanın en ufak ve hafif X-Serisi fotoğraf makinesi ünvanını üzerine alan X-E4, gövde olarak 849 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip. Türkiye fiyatı 6.400 TL seviyesinde olan aynasız model, direkt olarak sürekli taşınma odağında hazırlanmış ve hareketli bir dokunmatik LCD ekranla geliyor. Hareketli ekran her zaman ciddi çekim kolaylığı getiriyor.

  • fujifilm x e4 tanitildi iste fiyat ve one cikan ozellikleri 1
  • fujifilm x e4 tanitildi iste fiyat ve one cikan ozellikleri 2
  • fujifilm x e4 tanitildi iste fiyat ve one cikan ozellikleri 3
  • fujifilm x e4 tanitildi iste fiyat ve one cikan ozellikleri 4
  • fujifilm x e4 tanitildi iste fiyat ve one cikan ozellikleri 5
  • fujifilm x e4 tanitildi iste fiyat ve one cikan ozellikleri 6

Önü tamamen düz olduğu için ergonomik olarak çok iyi olmayacak X-E4, 26,1 megapiksellik X-Trans CMOS 4 sensör üzerine kuruluyor. Bünyesinde elbette bir elektronik vizör yer alan gövde, 4K çözünürlükte 30 fps video çekebiliyor. Firmanın film simülasyon modlarını sürpriz olmayacağı üzere eksik etmeyen lensleri değiştirilebilen Fujifilm X-E4, otomatik netleme konusunda şirkete göre çok hızlı görev yapıyor ve iki farklı renkte elde edilebiliyor.

X Serisinin en küçük aynasız gövdesi

Fujifilm’in yeni aynasız fotoğraf makinesi X-E4, X Serisinin en hafif ve küçük kamera gövdesiyle sofistike bir tasarıma sahip.  364 gram ağırlığı ve 121.3×72.9×32.7 mm ölçüleri ile X-E4, X Serisinin değiştirilebilir lensli en kompakt 4. kuşak fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor. Hareketli arka LCD ekranı, portatif ve pratik tasarımı ile dikkat çeken X-E4, tasarımıyla klasik film kullanan makinelerden ilham alıyor. Günlük fotoğrafçıların ve içerik üreticilerinin sonuçları ile gurur duyabilecekleri bu hafif ve kompakt kamera; X Serisi kameralarda bulunan 26,1MP X-Trans CMOS 4 sensörü, 0,02 saniye AF performansı ve mükemmel renk teknolojisi ile hızlı, kolay ve keyifli bir fotoğrafçılık deneyimi yaşatıyor.

Fujifilm X-E4

İnce ve küçük

Fujifilm’in, X Serisi dijital kameralar için yeni değiştirilebilir lenslerinden Fujinon XF 27mm F2.8 R WR kompakt tasarımı ile öne çıkıyor. Fotoğrafçılar lensi taşınabilirliği, görüntü kalitesi ve hava şartlarına dayanıklılığı nedeni ile tak-dolaş lensi olarak sıklıkla kullanarak, keyifli bir fotoğraf çekme deneyimi yaşayabilirler. XF 27mm F2.8 R WR modeli artık kullanıcıların, diyafram ayarlarını makinenin ekranına veya vizörüne bakmadan görsel olarak da kontrol edebileceği ve ayarlayabileceği bir diyafram halkası sunuyor.

Kompakt boyutuna rağmen yüksek kalitede fotoğraflar üreten XF 27mm F2.8 R WR lens, en geniş diyaframlarda kullanıldığında bile gelişmiş görüntü çözünürlüğü sunuyor. Koleksiyondaki en ince ve en hafif XF lenslerden biri olan XF 27mm F2.8, sadece 23 mm uzunluğunda ve 84 gram ağırlığa sahip. X-E4 modeli ile birlikte kit olarak sunulduğunda ise gövde ve lensin toplam ağırlığı sadece 448 gram oluyor.

1611819404 XF70 300 lensFront

Kompakt, taşınabilir ve makro özellikli bir telefoto zoom

Makineden uzakta olan konular ve spor çekimler için tercih edilen XF 70-300mm F4-5.6 R LM OIS WR lens sunduğu makro kabiliyetleri ile çok amaçlı bir lens haline geliyor. Bu objektif ile hem uzakta uçan bir kuşu hem de yanınızdaki bir çiçeği aynı objektifle çekmenin rahatlığını yaşayacaksınız. Sadece 580 gram ağırlığı ve 132.5 mm uzunluğu ile XF 70-300mm F4-5.6 lens, kompakt ve hafif bir gövdeye sahip.

XF 70-300mm F4-5.6 lens, 5,5 stop optik görüntü sabitleme sistemi (OIS) sunarak, özellikle uzun odak uzunluklarında ortaya çıkan sallanmaların etkisini azaltmaya yardımcı oluyor. Ek olarak, lensin OIS kapasitesi X-T4 ve X-S10 gibi makinelerde bulunan ve doğrusal kaymadan kaynaklanan sallanmaları azaltmaya yardımcı olan gövde dahili görüntü sabitleme sistemi (IBIS) ile birleştirilerek beş eksenli sabitlemeden faydalanılıyor.

Fujifilm X-E4 çok geniş bir kitleye ulaşabilir

Bu arada Fuji’den başka ürünler de geldi. Örneğin firma 2.299 dolarlık GF 80mm F1.7, 799 dolarlık FX70-300 ve 399 dolarlık XF 27mm F2.8 R WR lens modellerini resmi olarak duyurdu. Bu ürünlerin hepsi Türkiye’de de resmi olarak satılacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu