Teknoloji

iPad için Photoshop sürümünden müjdeli haber

iPad için uzun süredir beklenen uygulamalardan tam sürüm Photoshop geçtiğimiz haftalarda çıkmış ancak çok büyük eksiklere sahipti. Bu konuda güzel haber var.

Tam Apple Pencil desteği bulunan Photoshop, beklendiği gibi katmanlı PSD dosyalarına destek veriyor ve dokunmatik ekranda rahat kullanıma yönelik özelleştirilmiş bir arayüz taşıyor. Creative Cloud altyapısı sayesinde mobil ile masaüstünü bir araya getiren sürüm, mobilde başladığınız bir çalışmayı masaüstünde bitirmenize imkan tanıyor. Birçok fırça, metin ve seçme aracıyla gelen sürüm, buna karşın masaüstündeki Photoshop‘a oranla birçok eksiğe sahip. İşte bu konuda bir açıklama yapan firma, uygulamaya güncellemeler ile gelecek özelliklerden bahsetti. Burada karşımıza ilk olarak Select Subject özelliği çıkıyor. Bu özellik sayesinde objeler yapay zeka ile otomatik olarak seçilebiliyor. Birçok konuda daha hızlı hale getirilecek iPad için Photoshop, özellikle 2020 itibarıyla daha gelişmiş hale getirilecek deniyor. Söylendiği kadarıyla yeni yılda zor seçimleri kolaylaştıran Refine Edge fırçası, eksikliği çok hissedilen Curves ve Adjustment Layer ayarları gibi çok ciddi özellikler gelecek. Refine Edge entegrasyonu da kazanacak sürüm, fırça hassaslığının değiştirilmesine de imkan tanıyacak.

iPad için Photoshop şu modellerde çalışıyor

Uygulama iPad Pro, iPad Pro (12,9-inç), ikinci jenerasyon iPad Pro (10,5-inç), iPad Pro (9,7-inç), beşinci jenerasyon iPad, iPad Mini 4 ve iPad Air 2 modelleriyle kullanılabiliyor. Uygulamanın Android tarafına ise çıkacağı düşünülmüyor.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.