Teknoloji

Bu Ayna Lens Filtresi, Modellerin Kendi Pozlarını Görmesini Sağlıyor

Deneyimsiz modeller genellikle kamera önünde mücadele ederler çünkü kendi görünümleri hakkında bilgi sahibi değildirler. Bir aynanın karşısında hepimiz en iyi şekilde görünebilirken, bunun nedeni kendimizi görebilmemizdir. Bu filtre, poz kolaylığını fotoğrafçılığa getirmeyi amaçlamaktadır.

Vlogger’lar için de değerli olsa da, Yansıtıcı Filtre, kamera önünde kendinden emin olmayan herkes için özellikle yararlı görünüyor. “Deneyimsiz modeller” bir kariyere başlamak isteyen cesur yeni moda modellerinden herhangi biri veya sadece bir işletmeyi pazarlamak için fotoğrafını çeken herhangi biri olabilir. Referans tarzı görüntülere ve videolara odaklanan şirketler, pozları ve ifadeleriyle ilgili güvensizlikler nedeniyle kamera karşısında doğal görünmekle mücadele ediyor.

Bu Ayna Lens Filtresi, Modellerin Kendi Pozlarını Görmesini Sağlıyor

Dünyanın ilk, patentli aynalı kamera filtresi olduğunu iddia eden Yansıtıcı Filtre, kamera önünde olmayı çok daha az sinir bozucu hale getirmek için tasarlanmıştır. Filtrenin arkasındaki şirket Excelence Brilliance Indesign’ın (EBI) kurucu ortağı Omar Hammouda, bir portre fotoğrafçısı ve kameraman olarak başladığını ve “sayısız” model ve etkileyiciyle çalışma deneyimlerinin yanı sıra kişisel vlog deneyimleriyle lensle göz teması kurmanın gerçek bir yolunu bulduğunu söyledi.

Bu ürünün vloggerlara, modellere, influencer’lara ve deneyimsizlikten dolayı kameraya en iyi şekilde bakma güveni olmayabilecek veya sadece çekim yaparken kendilerini görmeyi tercih edebilecek küçük işletme sahiplerine yönelik olduğunu söylüyor. Kendilerini video çekenlerin çoğu, konumlandırma yardımı için kamera dışındaki bir monitöre güvenirler, ancak kayıt sırasında izleyiciyle göz temasını bozduğu için o monitöre bakamazsınız. Bu nedenle, bir monitör bir çekim yapmak için harika olsa da, kendinizle konuşma yeteneğinizin üstesinden gelebileceğiniz güven artışı kaybolur.

reflective mirror filter 1 800x450 1

Tasarım basittir: Polarize filtre görevi de gören tek yönlü bir ayna reflektördür. Tıpkı diğer filtreler gibi, fotoğrafçı için görüntü kalitesini değiştirmeden sözde nesneniz için hemen bir aynaya dönüştürmek için lensinizin önüne vidalanır. EBI, filtre ile çekilen görüntülerde herhangi bir görüntü kalitesi kaybı olmadığını iddia ediyor.

Yansıtıcı Filtre, yalnızca mevcut 82 mm boyutunda piyasaya sürülmüş gibi görünüyor, ancak en azından bu büyüklükte başlamak, yaygın olarak bulunan aşağıya doğru açılan filtre iplikleri sayesinde birçok lense takılmasına izin veriyor. Filtreler, Kickstarter kampanyasının bir parçası olarak 50 dolara mal oluyor, ancak EBI bitmiş ürünü 150 dolara satmayı planlıyor. Şirket, filtreyi 2021 Haziranına kadar destekçilere göndermeyi planlıyor.

Unutmayın: Kickstarter bir ön sipariş platformu değildir. Araştırmanızı yapın ve dikkatli bir şekilde aksiyon alın.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu