Teknoloji

Sony tarafından “daha önce görülmemiş” bir kamera geliyor olabilir

Japon teknoloji devi Sony, yakında yeni bir duyuru yapacak. Firmadan gerçekten merak uyandıran bir kamera geliyor gibi görünüyor.

Sony kısa süre önce bir duyuru yaptı ve 26 Ocak tarihinde gerçek anlamda “daha önce görülmemiş” kamera modelinin tanıtılacağını açıkladı. Alpha odaklı bu etkinlikte firmadan yüksek ihtimalle yeni bir A-Serisi aynasız fotoğraf makinesi geliyor. Bu fotoğraf makinesinin A9 III olabilme ihtimali bulunuyor ve bu model için gerçekten çok üst seviye özellikler bekleniyor. Örneğin Sony’nin artık yeni aynasız fotoğraf makinesi ile 8K video seviyesine çıkması bekleniyor. Canon’a bu konuda cevap vermesi gereken ve şu an bunun için çok mantıklı bir dönemde olan (8K televizyonlar iyice arttı) Sony, dediğimiz gibi şu an sektörde büyük bir merak uyandırmış durumda. Firmadan gelecek bu gizemli ürün etkinlik öncesinde ortaya çıkarsa mutlaka sizlerle paylaşacağız.

Sony tarafından “daha önce görülmemiş” bir kamera geliyor olabilir

Sony kısa süre önce drone pazarına da adım attı

Sony geçtiğimiz yıl Airpeak isimli bir markayı kurmuştu. Bu yeni marka direkt olarak drone pazarına odaklanacak denilmiş ancak bir drone gösterilmemişti. Firma CES 2021’de ise bunun değiştirdi ve videosu aşağıda yer alan Airpeak drone modelini görücüye çıkardı. Sony’nin sürpriz olmayacağı üzere direkt olarak Alpha serisi kendi kameralarına odaklanan drone, oldukça büyük yapıda ve dört adet pervane üzerine kuruluyor.

Daha çok profesyonel kesime hitap eden Airpeak imzalı ilk drone’un henüz fiyatı bilinmiyor. Ancak firma çıkışın 2021 bahar aylarında olacağını aktarıyor. Firmanın bu alanda DJI’ın ürünleri karşısında çok dikkat çekmesi bekleniyor.

İlgili Video

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu