Teknoloji

Sanal Sergi’in 2022 İçin Cesur Kamera Tahminleri

Burada Sanal Sergi’de yeni bir gelenek başlatıyoruz, burada çalışanlarımız gelecek takvim yılı boyunca sadece düşündükleri değil bildikleri şeyleri tartışmak için bir araya geliyor. Cesur tahminler devam ederken, neredeyse kesinlikle bunun çoğunu yanlış anlayacağız.

Sürekli teknoloji, görüntüleme ve sanat haberleriyle dolup taşmamız sayesinde , Sanal Sergi’de her zaman en havalı teknolojiler ve en ilginç trendler hakkında konuşuyoruz ve bundan sonra ne olacağı konusunda spekülasyon yapmaktan kendimizi alamıyoruz. Ve günlük olarak içine düştüğümüz için konu hakkında muhtemelen çok bilgili olsak da, bu muhtemelen onlardan çok daha fazla haklı olacağımız anlamına gelmez (futbol hakkında bilgili olmanın ne kadar doğru olmadığı gibi). harika bir fantezi ekibi kuracağınız anlamına gelir), ancak yine de tartışmak için bir patlama.

2021’de çok güzel şeyler çıktı ve 2022’nin farklı olacağına inanmak için hiçbir sebep yok. Aşağıda Sanal Sergi ekibinin bir grup olarak tartıştığı ve hiç şüphesiz bildiğimiz 10 cesur kamera endüstrisi öngörüsü gerçekleşecek .

1) Canon, ilk çeyrekte en az iki kamera çıkaracak, ancak R1 2023’e kadar görünmeyecek.

Önümüzdeki yıl Canon’dan gelmesi beklenen yeni kameralarla ilgili söylentilerde bir eksiklik yok ve bunlardan birkaçının tam karşılığı olduğu konusunda hemfikiriz. Ne olacaklarını kesin olarak söyleyemeyiz, ancak bir EOS R5c ve bir APS-C RF modelinin ortaya çıkması çok muhtemel. Yaptıklarında, yılın ilk üç ayında olacak.

Cesur Kamera Tahminleri 2022

Ancak gelecek yıl hiç görmeyeceğiniz şey EOS R1 olacak. Pek çok hayran Canon’un Alpha 1 ve Z9’a cevabını 2022’de görmeyi bekliyor, ancak R1 olarak adlandırılması beklenen şey hala çok uzakta. Aslında Canon’un 2023 baharına kadar geliştirilmekte olduğunu ve bu sonbaharın ilerleyen aylarında piyasaya sürüleceğini duyurmasını bile beklemiyoruz.

2) Canon M serisi terk edilecek.

Gelecek yıl yeni bir APS-C kamera modelinden bahseden Canon, bunu M serisi kameralarından uzaklaşmak için kullanacak. Canon’un EOS M serisinde yıllar içinde iniş ve çıkışlar oldu, ancak sistem şu anda neredeyse on yaşında ve Canon’un aynasız teknolojisini ilerletmek için hala anlamlı hiçbir şey yapmadı. Üzgünüm EOS M hayranları, beğenseniz de azınlıktasınız.

HR EOS M50 MKII 6 CL 800x473 1

Canon, RF sistemini geliştirene kadar aynasızda gerçekten baş döndürmeye başlamamıştı ve hatta Canon’un bile M serisinin bu yılın başlarında devam etmeye değer olup olmadığını dahili olarak tartıştığı söylendi . Artık desteklemek için iki aynasız yuvaya sahip olduğu ve RF sistemi çok daha popüler olduğu için Canon kararını verecek ve M serisinin sessizce ölmesine izin verecek ve onu bir RF APS-C montajı ile değiştirecek ve EOS M50 Mark II‘yi yapacak. üretilecek son EOS M serisi kamera.

3) Herkes deklanşörsüz kamera yapacak.

Nikon Z9 bu yıl oyunu iki önemli şekilde değiştirdi, bunlardan biri fiziksel bir deklanşöre artık gerek olmadığını kanıtlamaktı. Z9’un müşterilere sunulduğunu henüz görmemiş olsak da, ilk raporlar son derece olumlu . Nikon, deklanşörü ortadan kaldırarak, fiziksel ömrü olan birkaç parçadan birini de ortadan kaldırdı. Fotoğrafçılar artık bir fotoğraf makinesinde maksimum deklanşöre erişme ve onu değiştirme ihtiyacı duymadan çekim yapabilirler. İkinci el piyasası da artık kullanılmış bir Z9’un değerini belirlerken bu fiziksel kısım hakkında endişelenmek zorunda değil.

Z9 front 800x770 1

Bu sadece başlangıç. 2022’nin sonunda, her büyük kamera üreticisinin Nikon’un ayak izlerini takip edeceğini ve fiziksel deklanşörü geride bırakacağını gösteren kanıtlarımız olacak.

4) Bazı üst düzey kameralar daha ucuza gelecek, ancak hepsi değil.

Nikon’un oyunu değiştirmesinin ikinci büyük yolu fiyatlandırmadır: Z9, sundukları için saçma bir şekilde ucuzdur . Şimdi, Nikon’un pazara anlamlı bir şekilde geri dönüş yolunu bulmak için muhtemelen bunu yapması gerekiyordu, ancak yapılanlar yapıldı ve pandora’nın kutusu açıldı. Artık tüketiciler, amiral gemisi seviyesindeki bir kameranın özelliklerinin 5.000 dolardan daha ucuza satın alınabileceğini bildiğine göre, benzer kalibrede bir cihaz yapan herhangi bir kamera üreticisinin daha fazla şarj edebileceğine bizi ikna etmek için iyi şanslar.

Bununla birlikte, “amiral gemisi” seviyesindeki kameralar söz konusu olduğunda birkaç katman görmeyi bekliyoruz. Nikon’un amiral gemilerinin birden fazla versiyonunu yapma geçmişi var ve bunu Z9 serisi ile tekrar yaparlarsa, daha yüksek bir fiyata sahip olmaları kuvvetle muhtemel. Ancak Sony Alpha 1 Mark II ve Canon R1, Z9’un sunduklarını ancak aşabileceklerini veya ancak aşabileceklerini düşünürlerse ve 1.000 ila 1.500 dolar daha talep edebilirlerse, tırmanmak için büyük bir tepeye sahip olacaklar. O günler geride kaldı.

Z9 24 70 2.8 front 800x770 1

5) Nikon, Z9’un çılgın başarısına rağmen, kamera satışlarında Sony veya Canon’u geçemeyecek.

Z9 inanılmaz derecede iyi satacak. Aslında o kadar iyi ki, Nikon’un önümüzdeki altı aydan bir yıla kadar maksimum üretim kapasitesini ortaya çıkarması bekleniyor ve yine de bir satın alma için mağaza raflarında oturmaya yetecek kadar üretmiyor. Yıllar içinde Nikon’un en çok satan kamerası olacak ve büyük ihtimalle ciddi eleştirilerle karşılanacak.

Ancak Sony ve Canon’a kıyasla Nikon’un karını değiştirmek için fazla bir şey yapmayacak. Nikon, kamera satışlarında ne Canon’u ne de Sony’yi geride bırakmakla kalmayacak, onları yakalamanın yanına bile yaklaşamayacak.

Bizi yanlış anlamayın, Nikon gelecek yıl boyunca kesinlikle güçlü finansal performans görecek, ancak Z9, 2021 başlarında dibe vurduğundan bu yana şirketin toparlanmasının yalnızca başlangıcı. Sonraki kameraların bitireceği işi Z9 başlatıyor ve Nikon’un en iyi iki köpeğe kamera satış karında uzak bir üçüncü sırada yer almasından yıllar önce olacak.

6) 2022’de Sigma’nın Foveon kamerasını görmeyeceğiz.

sigmafoveonlmountfeattt 800x420 1

Dürüst olmak gerekirse, onu asla göremeyebiliriz, ancak Sigma’nın Foveon kamerası gelecek yıl gelmeyecek. Sigma’nın yeni nesil aynasız Foveon kamerası bu noktada adeta mitolojinin konusu haline geldi , söz verilmeyeli çok uzun zaman oldu . Bu yılın başlarında, Sigma kamerada “çizim tahtasına geri dönmek” ve tamamen sıfırdan başlamak zorunda kaldı . Bu, şirketin kamerayı “süresiz olarak” ertelemesinden bir yıl sonraydı.

Bu proje lanetli hissediyor ve bu 2022’de değişmiyor.

7) Sony, kamera gövdesi tasarımını değiştirmeyecek.

Hem Canon hem de Nikon’un entegre pil kulplarına sahip daha büyük, profesyonel düzeydeki gövdeleri piyasaya sürmesini görmenin Sony’yi sonunda aynı şeyi yapmaya teşvik edeceğini düşünüyorsanız, hayal kuruyorsunuz. Sony kendini “Beş Temel” olarak adlandırdığı şeye kendini adamıştır. Bu temel unsurlardan biri “kompakt”tır ve Sony sapma yapmayacaktır.

The Sony Alpha 1 Was the Most Rented Camera of 2021 800x420 1

Yani hayır, birden fazla büyük küresel haber kuruluşu Sony’ye geçse bile, son on yılı aşkın süredir entegre kavrama tarzı kameralar kullanarak geçiren foto muhabirlerinin ayrılabilir türe alışmaları gerekecek çünkü Sony tarzı değiştirmeyecek. kamera gövdelerinden.

8) Başka bir lider üretici, Android destekli bir kamera yapacak… ve başarısız olacak.

Birisi, diğerlerinin başarısız olduğu yerde başarılı olacağını düşünerek Android destekli bir kamera yapacak, ancak öncekilerle aynı kaderi paylaşacaklar. Samsung bu çizgiyi sürmeye çalıştı ve ana kamera endüstrisinden çoktan çıktılar ve Zeiss , kısa bir ilk tantanadan sonra belirsizliğe kaybolan ZX1 ile tekrar denedi , şüphesiz 6.000 dolarlık saçma fiyatının da yardımı oldu .

Bu entegre deneyimi isteyenler için modern akıllı telefonlar tam olarak aradıklarını sağlıyor ve ZX1 gibi bağımsız bir şey maliyetine değmez. Ancak bu, birinin tekrar denemesini engellemeyecek. Umarım, en azından fiyatı biraz ulaşılabilir kılacak kadar akıllı olurlar.

9) Sony sonunda 2 milyondan fazla piksele sahip bir arka LCD kullanacak.

Geliyor olmalı. Teknolojiye sahibiz. Sony’nin buna zorlanacağına inanmak zorundasın, değil mi?

03 Alpha 7 IV rear 800x445 1

10) Canon ve Nikon DSLR yapımını bitirdi.

Canon ve Nikon’un şimdiye kadar yapılmış son yeni DSLR’lerini gördünüz. Her iki şirket de artık aynasız pazarında sıkı bir şekilde yer alıyor ve her ikisi de mevcut DSLR müşterilerini desteklemeye devam edecek olsa da, yatırım tamamen aynasız. Bu yazı bir süredir duvarda duruyor ve 5D Mark IV popüler olmaya devam etse de , Canon EF lenslerini yavaş yavaş bırakıyor ve DSLR’leri desteklemek için 1DX Mark III’te küçük güncellemeler yapmaktan başka pek bir şey yapmıyor .

Pentax, DSLR tepesinde tek başına olabilir , ancak bu muhtemelen onlar için sorun değil.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu