Haberler

‘Istanbul Photo Awards 2018’ sahiplerini buldu

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen uluslararası haber fotoğrafı yarışması “Istanbul Photo Awards”ta Yılın Fotoğrafı ödülünü Damir Sagolj’ın çektiği “Çocuk” adlı fotoğraf kazandı.

Anadolu Ajansı tarafından dördüncü kez düzenlenen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türk Hava Yolları (THY) ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) resmi sponsoru olduğu Istanbul Photo Awards’ın kazananları belli oldu. 18-21 Mart tarihlerinde İstanbul’da bir araya gelen uluslararası jüri 22 ülkeden 27 fotoğrafçıyı ödüllendirdi.

zFa37s006EKdieL SjZdugRohingyalı göçmenler Yılın Fotoğrafı ödülünü getirdi.  Yılın Fotoğrafı ödülünü Bosnalı foto muhabiri Damir Sagolj, Bangledeş’te Rohingyalı göçmenlerin bulunduğu kampta çektiği “Çocuk” adlı fotoğrafı ile kazandı.

Hn0FNRUWtUq9XQHPVOtBaAKevin Frayer, Getty Images için çektiği Rohingya konulu seri ile Seri Haber dalında birinciliği aldı.

h 8OzOBfVEiBtMF NiKcdATekil Spor kategorisinde birincilik ödülünü ise Lukas Schulze “Yüzücü mü Balık mı?” adlı fotoğrafı ile kazandı.

RHUzhEwSLkq GSadzHEPVAPavel Volkov, Vechernaya Moskva Newspaper için çektiği “Talai Hikayesi” başlıklı seriyle Seri Spor alanında birinciliğe layık görüldü.

o8kztHs fkGVtBYI9SP VgMuhamed Fathıl Asrı, New Straits Times Press için çektiği fotoğraf ile Tekil Doğa & Çevre birincisi oldu.

XDRJddnnLECYgDXnoX2brQSeri Doğa & Çevre kategorisinde Marcus Yam, Los Angeles Times için çektiği seri ile birinciliğe layık görüldü.

ytd17Gw4y06aQmag bKYOg

Andrew McConnell, Panos Pictures için çektiği seri ile Seri Portre birincisi olurken Seri Günlük Yaşam kategorisinin birincisi Rus fotoğrafçı Sergei Stroitelev oldu.

fLMri2PSVEiVcgsUiELvNQBu yıl 28 yaş altı Genç Fotoğrafçı ödülü Filipinli fotoğrafçı Ezra Acayan’a verildi. Bu yıl Seri Doğa & Çevre kategorisinde Rodrigo Cabrita ve Seri Günlük Yaşam kategorisinde Anastasia Rudenko onur ödülüne layık görüldü.

BkZrSduwWUe8aEJROtduGgIstanbul Photo Awards yarışmasında ödül kazanan fotoğraflar, yarışmanın her yıl yayımlanan albümünde yer alacak ve yurt içi ile yurt dışında açılacak sergilerde izleyicilerle buluşacak.

g7vVFrbO4EyJ8SN8kiWQ7QYarışmanın jürisini oluşturan ve uluslararası haber fotoğrafı dünyasının önde gelen temsilcileri, alanında isim yapmış fotoğrafçıların yarışmaya başvurduğunu ve her geçen yıl hem başvuru sayısının hem de fotoğraf kalitesinin arttığını belirtti.

Yılın Fotoğrafı seçilirken, fotoğrafı gördükleri anda ortak bir kanaatin oluştuğunu belirten jüri üyeleri, Istanbul Photo Awards’ın yılın en önemli olaylarını ve hayatın farklı yönlerini ortaya koyan fotoğrafları ödüllendirmesinin çoğu zaman çok zor koşullarda görev yapan foto muhabirlerine maddi ve görünürlük anlamında çok önemli bir destek verdiğini, genel olarak da görsel basına ciddi katkılar sunduğunu vurguladı.

B26 NwfbvUGu2GooCKZzJg

Istanbul Photo Awards yarışmasında “Yılın Fotoğrafı”nı çeken foto muhabiri 10 bin dolar para ödülünün sahibi olacak. Ayrıca, her kategorinin birincileri 8 bin, ikincileri 5 bin, üçüncüleri 3 bin dolar para ödülü kazanacak.. 3 bin dolar değerindeki Genç Fotoğrafçı ödülü bu yıl ikinci kez veriliyor.
5zaicgp47kiDSmDVO4HyIQ 6 z9y9H 6k6OqcZIGBehDQ 9 EdAcVpZUSIZ3VJAnpouw ekIeD KmiUy3BSuCH9l4TQ G1402V5o1kW3B2tu9devVQ HhvxKCP4Z02 IEEZ2ZgY0kCY SUXZ90bew JJHTNQK3OEKKb6ykPckJUQ pD2pgeU7AU2uei8FRKq3eA pQ4LA3XeQU26NMeUW5M32w rjuWxOXuXUOj1ySv7V AWg wHI7CeeyTUKn 3bC8rbqjA

 

 

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.