Haberler

Google Artık Doğrudan Arama Çubuğundan AI Görselleri Oluşturmanıza İzin Veriyor

Labs’a ve Arama Üretken Deneyimine (SGE) kaydolanlar artık Google’ın her yerde bulunan Arama çubuğunu yapay zeka tarafından oluşturulan görseller oluşturmaya yönlendirebilir.

Engadget tarafından açıklandığı gibi Google’ın üretken yapay zeka uygulaması, SGE olan web arama geleceği vizyonunun bir uzantısıdır. Artık yalnızca birinin aradığı şeye yanıt vermek yerine, bunu yalnızca metinle değil görsellerle de yapacak.

“Belirli bir görseli aradığınız ancak aklınızda olanı tam olarak bulamadığınız zamanlar vardır. Veya belki de görselleştirme konusunda yardıma ihtiyacınız olduğuna dair bir fikriniz vardır,” diye açıklıyor Google . “Dolayısıyla bugünden itibaren, yapay zeka destekli üretken Arama deneyimimiz (SGE) ile görsel oluşturma yeteneğini tanıtıyoruz.”

Google Artık Doğrudan Arama Çubuğundan AI Görselleri Oluşturmanıza İzin Veriyor

Google Görsel Arama fotoğraflarla doludur, ancak bunlardan çok azı kişisel kullanım dışında herhangi bir amaç için kullanılabilir; sonuçta fotoğraflara aittir. Ancak üretken yapay zekayla bu artık bir endişe kaynağı değil ve Arama çubuğuna eklenecek olması, çok daha fazla insanın onu kullanmaya başlamasını kolaylaştıracak.

“Belirli bir görseli aradığınız ancak aklınızda olanı tam olarak bulamadığınız zamanlar vardır. Veya belki de görselleştirme konusunda yardıma ihtiyacınız olduğuna dair bir fikriniz vardır,” diye devam ediyor Google. “’Şef şapkası takan ve kahvaltı hazırlayan bir kapibaranın resmini çizin’ gibi bir şey ararsanız, SGE sonuçlarda dört adede kadar oluşturulmuş resim sağlayacaktır.

SGE’yi seçenler, aşağıda görüldüğü gibi, bir kullanıcı ilham aradığında görünecek şekilde tasarlanan Google Görseller’de doğrudan AI tarafından oluşturulan görseller oluşturma seçeneğini de görebilirler.

OctoberSGE Regis 05

Google ayrıca bu tür teknolojilerin dağıtımının büyük ölçüde endişeleri de beraberinde getirdiğini anladığını söylüyor. Bu amaçla, deneyimde koruma önlemleri aldığını ve zararlı veya yanıltıcı içerik olarak kabul ettiği içerikler de dahil olmak üzere, üretken yapay zekaya yönelik yasaklanmış kullanıcı politikasına aykırı olan görüntülerin oluşturulmasını engellediğini söylüyor.

“Ayrıca insanların görsellerin bağlamını ve güvenilirliğini kolayca değerlendirmelerine yardımcı olacak Bu görsel hakkında adlı bir aracımız da var. Örneğin, bu görselin benzer bir versiyonunun Google tarafından ilk kez ne zaman görüldüğünü size gösterebilir; veya size web üzerinde, haberler veya gerçekleri kontrol eden siteler de dahil olmak üzere, benzer görseli kullanan diğer sayfaları gösterebiliriz.”

Bu test henüz genel kullanıma sunulmamıştır. Bu özelliğe gerçekten erişebilmek için kullanıcıların hem Google Labs’e hem de SGE’ye kaydolmaları gerekecek. Ek olarak, şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayanlar, İngilizce dilindekiler ve 18 yaşın üzerindeki kişiler tarafından kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.