Haberler

Sony Görüntü Sensörü Pazarının Ne Kadarına Sahip?

Japon araştırma firması Techno Systems Research’e (TSR) göre, Sony’nin Yarı İletken Çözümleri Grubu 2019’da görüntü sensörü pazar payının neredeyse yarısını elinde tuttu.

Ayrıntı, Sony’nin% 49.1 pazar payının, Samsung’un sahip olduğu en büyük ikinci pazar payını (% 17.9) büyük ölçüde yansıttığını gösteren PulseNews tarafından görüntülendi.

Haber şaşırtıcı değil. Aralık ayında Sony, yarı iletken işinin görüntü sensörleri talebini karşılamak için tatil boyunca 7/24 çalıştığını açıkladı. Şirket, bu talep nedeniyle üretim kapasitesini artırmak için Nagasaki’de yeni bir tesis inşa ediyor; Nisan 2021’de bu tesisin faaliyete geçmesi bekleniyor.

Ancak bu ayın başlarında Sony, şirketin dört büyük fabrikasının bulunduğu Çin’de devam eden yeni koronavirüs salgınıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Nikkei Asian Review aracılığıyla Sony CFO Hiroko Totoki’ye göre, koronavirüsün şirketin tedarik zincirleri üzerindeki etkisi, Sony’nin görüntü sensörü işinde büyük bir bozulmaya neden olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.