Teknoloji

Nikon, Temel Ürün Yazılımı Güncellemesi ile Z6 ve Z7’ye Hayvan Gözü AF’yi ekledi

Nikon, tam çerçeve aynasız Z6 ve Z7 için önemli bir ürün yazılımı güncellemesi (Sürüm 3.00) yayınladı…

Bu güncelleme ile bazı odak izleme iyileştirmeleri, ek CFExpress desteği ve bir önemli yeni özellik ekledi: Köpekler ve kediler için Yüz ve Göz “Hayvan Algılama” otomatik odaklama.

Yeni ayar, Özel Ayar a4 (Otomatik alan AF yüz / göz algılama) altında görünür. Hayvan Algılama açıldığında, fotoğraf çekerken fotoğraf makinesi gerektiğinde Yüz ve Göz algılama arasında geçiş yapmalıdır. İnsanlarda olduğu gibi, film modundaki hayvanlar için yalnızca Yüz Algılama kullanılabilir.

Nikon, yeni özelliğin “en tüylü evcil hayvanların bile” gözünü bulacağını ve odaklanacağını iddia ediyor ve demo videolar bu iddiayı destekliyor gibi görünüyor.

En son ürün yazılımını aşağıdaki videolarda izleyin:

Animal Detection AF’ye ek olarak, Firmware Version 3.00 diğer üç önemli özellik geliştirmesi ekler:

  • Geliştirilmiş Konu İzleme – Artık AF-C modunda fotoğraf çekerken deklanşör düğmesine yarım bastığınızda veya AF-ON düğmesini basılı tuttuğunuzda Konu İzleme’yi otomatik olarak açılacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
  • Genişletilmiş CFExpress Desteği – ProGrade Digital ve Lexar tarafından üretilen CFExpress kartları artık Nikon Z6 ve Z7 tarafından resmi olarak destekleniyor
  • Yeni Lens Desteği – Yakın zamanda duyurulan NIKKOR Z 70-200mm f / 2.8 VR S’de bulunan gelişmiş özellikler artık çoklu lens Fn düğmeleri atama, odak sınır anahtarı desteği ve daha fazlası dahil olmak üzere destekleniyor.

Her iki kamera için ürün yazılımı indirme sayfalarına da bağlantılar bulacağınız bu bağlantıda Nikon Z6 ve Nikon Z7 için Donanım Yazılımı 3.00 hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Nikon Z50 Güncellemesi

Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, Nikon, kırpma sensörü Nikon Z50 için küçük bir otomatik odak güncellemesi (Sürüm 1.10) yayınladı.

Hayvan Algılama AF gibi önemli yeni özellikler eklemez, ancak AF-F modunda netlemeyi kilitleyerek “fotoğraf makinesinin netlemeyi daha iyi sürdürmesini sağlayarak“ kendi kendine portre modunda film kaydederken gelişmiş otomatik netleme işlemi ”ile kullanıcının yüzünde daha iyi netleme sağlar “

Nikon Z50 ürün yazılımı güncellemesi hakkında daha fazla bilgi edinmek veya indirmek için burayı tıklayın.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.