Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği – İFOD 6. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Bu sene 6.sı düzenlenen Uluslararası Fotoğraf yarışmasının konusu “Geleneksel Çocuk Oyunlari Ve Sporlariile Köprüleri Geliştirelim“‘dir. Son katılım tarihi 3 Mayıs 2020‘dir ve yarışmaya katılım ücretsizdir.

Toplumların yaşam biçimlerinin ve ahlaki normlarının saklı olduğu yer olan oyun ve spor, çocukların geleceğe hazırlamalarının yanı sıra, toplumsal değerlerin en kolay ve güvenli bir şekilde verildiği ortamlar olarak önemli bir role sahiptir. Eğitimde oyun ile sorgulayarak öğrenen çocukların yenilikçi olma, karmaşık problem çözme, eleştirel ve yaratıcı olma gibi birçok beceri ve yeteneklerinin geliştiği aynı zamanda başkalarıyla işbirliği içinde çalışabilen, öğrendiklerini değişen dünyada ihtiyaç duyulan farklı durumlarda uygulayabilen bireyler haline gelmelerini de teşvik etmek mümkün olabilmektedir.

Teknolojik gelişmelerin ve değişimlerin hızla yaşandığı günümüzde özellikle bilgisayar oyunlarının çocukları toplumsal değerlerden uzaklaştırmakta olduğu; “çocukluğun yok oluşundan”,“acele ettirilmiş çocukluktan”ve “tüketici çocuk” kavramlarından çokça söz edilmektedir. Doğadan giderek kopan, fiziksel becerilerini yitiren, sanal hayatla iç içe, daha az meraklı, daha bencil, hazırcı, tüketim çarkının taleplerine uygun, kolayca şekillenebilen ve yaratıcılıktan yoksun bir çocukluk dönemine geçiş olduğu belirtilmektedir. Ancak, günümüzde dijital oyunların küresel eğitim sürecindeki potansiyel etkisini de göz ardı etmeden dengeli bir gelişimin sağlanması açısından da önemli bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş olan geleneksel çocuk oyunları ve spor faaliyetleri ile çocukların birlikte oynamalarını teşvik etmek, sosyal ve kültürel açıdan gelişmeleri oldukça önem taşımaktadır. Çocuk, oyun ortamında sevgi, saygı, dostluk, paylaşma, dayanışma, yardımlaşma, iyilik, kötülük, haklılık, haksızlık, dürüstlük, kurallara uyma gibi pek çok sosyal ve kültürel değeri oyunların içinde değerler eğitimi aracılığıyla öğrenmektedir. Oyun ortamında yaşadıkları ve benimsedikleri ile topluma ait kültürel değerlerin bilincine varmakta ve bu bilinçte olan çocuklar değerlerin kendilerinden sonraki nesillere aktarılmasında da etkin bir rol üstlenebilmektedirler.

6 UAFY Göztepe R IFOD banner yeni tarih
İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği - İFOD 6. Uluslararası Fotoğraf Yarışması 3

ÖDÜLLER:

FIAP: ULUSLARARASI FOTOĞRAF SANATI FEDERASYONU

 • FIAP Altın Madalya
 • FIAP Gümüş Madalya
 • FIAP Bronz Madalya
 • FIAP Mansiyonu (6 adet)
 • FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü (Toplamda en fazla sergileme ve ödül alan fotoğrafçıya verilecektir).

TFSF: TÜRKİYE FOTOĞRAF SANATI FEDERASYONU

 • TFSF Altın Madalya
 • TFSF Gümüş Madalya
 • TFSF Bronz Madalya

İZMİR GÖZTEPE ROTARY KULÜBÜDERNEĞİ

 • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Birinci Özel ödülü
 • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği İkinci Özel ödülü
 • İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Üçüncü Özel ödülü

İFOD – İZMİR FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ

 • İFOD özel ödülü Plaket
 • Sergileme (en fazla 50 adet )

Yarışmaya katılmak ve daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.