Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri 2022

Bu bir 1 Nisan şakası değil, 2022 Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri başvurulara açık. Geçen yılki popüler vahşi yaşam fotoğraf yarışmasına rekor sayıda katılım oldu. Kazananları kaçırdıysanız, fotoğraf galerimize göz atın. Kazanan fotoğraflar sadece komik değil, aynı zamanda harika vahşi yaşam görüntüleri.

Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri, 2015 yılında Paul Joynson-Hicks MBE ve bir çift profesyonel fotoğrafçı olan Tom Sullam tarafından ortaklaşa kuruldu. Vahşi yaşam fotoğrafçılığının daha hafif tarafını kutlamak için bir yarışma istediler. Yarışma aynı zamanda vahşi yaşamın korunmasına da büyük önem vermektedir. Yarışma her yıl sürdürülebilir bir koruma organizasyonunu desteklemektedir.

2022 yarışması , Küresel Güney’deki koruma liderlerini destekleyen bir Birleşik Krallık yardım kuruluşu olan Whitley Doğa Fonu‘nu (WFN) destekliyor. Son 29 yılda, WFN 80 ülkede 200’den fazla çevreciye 19 milyon £ (24,9 milyon $) kanalize etti.

Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri 2022
Geçen yılki Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri’nden görülmemiş bir giriş.
Nicolas Reusens tarafından ‘Aptal Yürüyüşler Bakanlığı’.


Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri 2021 Nicolas Reusens Sant Cugat İspanya Başlık: Aptal Yürüyüşler Bakanlığı Açıklama: “Aptal Yürüyüşler Bakanlığı”, Monty Python komedi grubunun televizyon programı Monty Python’un Uçan Sirki’nden bir taslaktır. Bürokratik verimsizlik üzerine bir hiciv olan eskiz, John Cleese’i, hibeler arasında aptalca yürüyüşler yapmaktan sorumlu hayali bir İngiliz hükümet bakanlığında melon şapkalı bir memur olarak içeriyor. Bu resim bana gerçekten bu harika eskizleri hatırlattı. Hayvan: Steller deniz kartalı Çekim yeri: Hokkaido, Japonya

WFN ayrıca, genellikle ‘Yeşil Oscar’lar olarak anılan Whitley Ödülleri’nin kendi amiral gemisi ödüllerini de dağıtıyor. Başvuru sahipleri her yıl değerlendirilir ve kazananlara kritik proje finansmanı ve eğitim sağlanır. WFN’nin ödülleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri 2022

Bu yılki Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri’ne katılım ücretsiz. En iyi atış Kenya’daki Masai Mara’da bir safari kazanacak. Kazanan ayrıca Tanzanya Dar es Salaam’daki The Wonder Workshop’tan el yapımı bir kupa alacak. Ayrıca, elbette, ‘2022 Yılın Komedi Yaban Hayatı Fotoğrafçısı’ unvanı. Her kategoride kazananlara bir Think Tank kamera çantası ve bir sertifika verilecektir. Yarışmanın sponsorları arasında Alex Walker’ın Serian’ı, Spectrum Photo, Amazing Internet, Think Tank ve Affinity Photo yer alıyor. Bu yılki yarışma kategorileri şunları içerir:

  • Havadaki Canlılar
  • Arazinin Canlıları
  • Su altı
  • Video
  • Genç
  • Portföy

2022 Komedi Yaban Hayatı Fotoğraf Ödülleri’ne katılmak istiyorsanız, buraya tıklayın. Kayıtlar 1 Eylül 2022’ye kadar açıktır. Kısa liste Ekim’de, kazananlar Aralık’ta açıklanacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu