Ekipmanlar

Leica’nın yeni efsanesi: Leica Q-P

Leica, yeni fotoğraf makinesini fotoğraf tutkunlarının beğenisine sundu. Leica Q-P olarak adlandırılan model Leica Q’nun farklı bir yorumu olarak karşımıza çıkıyor.

Leica Q’dan daha minimalist bir tasarıma sahip olan makinenin ön tarafında Leica logosu yer almıyor. Leica Q’nun ön tarafından ikonik Leica logosunun yer aldığını belirtelim.

Leica Q P 122

Tasarımda da bazı fonksiyonel değişikler var. Deklanşör ve güç kontrolleri, M10 ve CL modellerine benzeyecek şekilde yeniden tasarlandı. 24 megapiksellik tam kare sensörü bünyesinde barındıran Leica Q-P’de 28 mm’lik F/1.7 lens kullanılıyor. Bu lens sayesinde makinenin özellikle düşük ışıkta da başarılı bir performans sergileyeceğini şimdiden söylemek mümkün.

Leica Q P 202

3,7 megapiksellik dijital vizöre sahip olan makinede 3 inç ekran bulunuyor. Ekranın dokunmatik özelliğe sahip olduğunu belirtelim. Leica Maestro II görüntü işlemcisinin tercih edildiği makinede Wi-Fi bağlantısı da mevcut. Wi-Fi bağlantısı sayesinde Leica Q-P, çekilen fotoğrafları mobil cihazlara kablosuz aktrabiliyor. Saniyede 60 kare Full HD video kaydedebilen Leica’nın yeni efsanesi Leica Q-P, yurt dışında ön siparişle satışa sunulmuş durumda.

Leica Q-P satış fiyatıyla dudak uçuklatıyor Leica’nun diğer fotoğraf makinelerinde olduğu gibi Leica Q-P’nin satış fiyatı da oldukça yüksek. Makinenin yurt dışı satış fiyatı ise 4.995 dolar.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu