Ekipmanlar

Benro Theta, Dünyanın İlk Otomatik Seviye Ayarlı Tripodu

Benro, bir tripodu otomatik olarak mükemmel bir şekilde dengeleyecek şekilde ayarlayacak pille çalışan bir sistem kullanan “tek tuşla otomatik seviye belirleme” özelliğine sahip dünyanın ilk seyahat tripodu olduğunu söylediği şeyi geliştirdi.

Benro Theta Dunyanin Ilk Otomatik Seviye Ayarli Tripodu 001

Yeni tripod Theta olarak adlandırılıyor ve bir fotoğrafçının kamera kurulumu ve yönetiminin inceliklerine değil sanatına odaklanmasını sağlayan yerleşik akıllı özelliklere sahip bir seyahat tripodu olarak faturalandırılıyor.

Benro, “Seviye ayarı her zaman, bir tripod kullanırken tipik çekim sorunlarından biri olan değerli hazırlık zamanının kaybı olmuştur,” diyor.

Benro Theta, Dünyanın İlk Otomatik Seviye Ayarlı Tripodu

“Fotoğrafçı, sahaların yerini değiştirirken farklı arazilere göre tripod seviyesini yeniden ayarlamak zorunda. Theta’nın tek tuşlu Otomatik Dengeleme işlevi, son on yıllardaki geleneksel tripodların en büyük sorununu çözüyor ve fotoğrafçılara gerçek kolaylık sağlıyor.”

Dijital Bağlantılı Bir Tripod

Theta, bir dizi avantaj sağlayan bir dizi modüle sahiptir: bir pil modülü, kamera kontrol modülü, bir “GoLive” modülü ve bir optik sensör modülü.

Benro Theta, Dünyanın İlk Otomatik Seviye Ayarlı Tripodu

Pil modülü, otomatik seviye belirleme özelliğine sahiptir ve bunun için gerekli gücü sağlamanın yanı sıra bir güç bankası olarak da çalışabilir. Kamera Kontrol modülü, uzaktan canlı görüntü, kamera ayar ayarları, deklanşör sağlar ve medya dosyalarını bağlı bir mobil cihazla (Bluetooth veya WiFi) senkronize ederek senkronize edebilir.

“GoLive” Modülü, “tüm platformlarda” canlı akışı desteklerken, Optik Sensör modülü kameraya takılır ve ortam ışığını otomatik olarak algılar ve hızlandırılmış fotoğrafçılık için çekim parametrelerini otomatik olarak ayarlar.

Benro Theta Dunyanin Ilk Otomatik Seviye Ayarli Tripodu 004

Benro, “Ortam ışığını algılamak [ve kameranızın parametrelerini otomatik, dinamik ve hassas bir şekilde ayarlamak] için son derece hassas, güvenilir bir optik matris sensörü ve jiroskop kullandık” diye açıklıyor.

Kızak monteli sistem, tüm kamera ayarlarını birlikte yönetir ve bu bilgileri bağlı bir mobil cihaza sağlar.

Diğer Temel Tripod Özellikleri

Benro, akıllı ve bağlantılı bir tripod oluşturmak için temel tripod özelliklerinden kaçmış gibi görünmüyor. Theta, hafif, kompakt bir seyahat tripodu üretmek için bir alüminyum alaşımlı top başlı karbon fiber ayakların bir karışımına sahiptir. Theta’nın tasarımı, üzerine kompakt top başlığının yerleştirildiği sağlam bir orta sütuna dayanmaktadır.

Benro Theta Dunyanin Ilk Otomatik Seviye Ayarli Tripodu 005
Benro Theta, Dünyanın İlk Otomatik Seviye Ayarlı Tripodu 9

Bacaklar da benzersiz bir kendinden kilitleme mekanizmasına sahiptir. Benro, döndürme veya klipsli kilitlerin aksine, bu bacakların otomatik olarak devreye girdiğini ve devrilmesini engellediğini söylüyor.

Benro Theta Dunyanin Ilk Otomatik Seviye Ayarli Tripodu 006

Bu bilyalı kafa , Peak Design’ın Seyahat Tripodunda öncülük ettiği tasarıma çok benzeyen bir tasarımla 360 derecelik harekete ve yatay kaydırma ve eğme özelliğine sahiptir. Tıpkı Peak Design’ın tripod kafasında olduğu gibi, Theta’nın tasarımı, bir kamerayı hızlı bir şekilde sabitlemesine olanak tanıyan otomatik kilitlenen bir tasarıma sahiptir.

Benro Theta Dunyanin Ilk Otomatik Seviye Ayarli Tripodu 007

Theta için iki boyut mevcuttur: standart ve “Maks” versiyon. Standart sürüm 1.35kg ağırlığında, maksimum taşıma kapasitesi 11kg ve paketlenmiş uzunluğu 42cm. Max versiyonu 1.5kg ağırlığında, maksimum taşıma kapasitesi 20kg ve paketlenmiş uzunluğu 45cm. İki sürüm arasındaki farkların tam karşılaştırması Benro’nun web sitesinde bulunabilir.

Benro, Theta’yı Şubat ayı sonlarında Kickstarter aracılığıyla piyasaya sürmeyi planlıyor (kesin tarih henüz bilinmiyor) ve standart sürümü 350$’a ve Max’i 399$’a sunacak. Pil modülü ve Optik Matris Sensörü 50$’a, GoLive modülü ve kamera kontrol modülü ise 99$’a satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.