Haberler

Nikon full frame aynasızın ilk görüntüleri…

Nikon haftalar sonra duyuracağı yeni full frame aynasız modelleri hakkında ilk resmi videoyu yayınladı.

Nikon haftalar sonra duyuracağı yeni full frame aynasız modelleri hakkında ilk resmi videoyu yayınladı. Nikon yayınladığı bir videonun sonunda yakında piyasaya sunacağı yeni full frame aynasız modelin siluetini ve bayonet yapısını göstermiş oldu. Böylece günlerdir dolaşan dedikodular da bir anda doğrulamış oldu.

Nikon full frame aynasızın ilk görüntüleri…

Nikon, Nikon’un tam çerçeve FX biçimli aynasız fotoğraf makinesinin ve yeni objektif yuvasına sahip NIKKOR objektiflerin geliştirildiğini duyurdu.

İşte Nikon tarafından yapılan açıklama:

Geliştirme aşamasındaki aynasız fotoğraf makinesi ve NIKKOR objektifler, yeni objektif yuvasının kullanılmaya başlamasıyla optik performansında yeni bir boyutun kapılarını araladı. Bu aynasız fotoğraf makinesi, Nikon’un yüz yılı aşkın mirasından gelen gelişmiş optik ve üretim yeteneklerinin yanı sıra, üstün görüntü işleme teknolojisinin bir sonucudur. Nikon’un dijital SLR fotoğraf makinelerinin geliştirilme süreçlerinde pekiştirilen uzmanlık, bu gelişime de önemli ölçüde katkı sağlamıştır.

nikon ff1

Bu yeni aynasız fotoğraf makinesi ve NIKKOR objektifler ile fotoğrafçılara hiç olmadığı kadar zengin ve canlı görüntüler yakalama olanağı sağlamayı amaçlıyoruz.

Ayrıca, yeni aynasız fotoğraf makinesi için yeni bir objektif yuvası adaptörü de geliştiriliyor. Bu objektif yuvası, Nikon’un dijital SLR sisteminin bir parçası olan F Objektif Yuvasına sahip NIKKOR objektifler ile çalışarak fotoğrafçılar için zengin seçenekler sunacaktır.

nikonff3

Nikon, yeni aynasız fotoğraf makinesinin kullanıma sunulmasıyla görüntüleme kültürüne öncülük etmeyi sürdürecektir ve Nikon’un dijital SLR fotoğraf makinelerini geliştirmeye devam ederek tüketicilere her iki sistemin de benzersiz ayrıcalıklarından yararlanma olanağı sağlayacaktır.

Piyasaya sürülme tarihini ve tavsiye edilen perakende fiyatını da içeren ayrıntılar, ileriki bir tarihte paylaşılacaktır.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.