Haberler

LEGO Polaroid OneStep Kamera Şimdi Satışta ve Harika Görünüyor

2022’de LEGO Ideas topluluğunda gerekli oy desteğine ulaştıktan sonra Minibrick Productions’ın LEGO Polaroid OneStep SX-70 anlık kamerası artık satışta.

Fiyatı 80 dolar olan 516 parçalı set, LEGO ve fotoğraf meraklılarının gerçekçi bir LEGO OneStep SX-70 kamera, üç şipşak film fotoğrafı ve üç fotoğrafı saklayan bir film paketi oluşturmak için ihtiyaç duyduğu her şeyi içeriyor. Kesinlikle LEGO sanatına yer veren üç resim, Polaroid’in mucidi Edwin H. Land’in bir resmini içeriyor.

Kamera, gerçek bir Polaroid fotoğraf makinesinde olduğu gibi, bir vizör, yapımcının döndürebileceği bir poz telafisi kadranı ve yüklendikten sonra “fotoğrafı” çıkaran işlevsel bir kırmızı deklanşör düğmesi dahil olmak üzere pek çok benzersiz ve karmaşık ayrıntı sunuyor. LEGO resimleri ışığa duyarlı olmasa da etkileşimli olmaları hoş bir dokunuş.

LEGO Polaroid OneStep Kamera 001
LEGO Polaroid OneStep Kamera 002

LEGO, ürün sayfasında şöyle yazıyor: “Gerçek gibi çalışan bu replika model, kamera severler için kesinlikle güzel anılar yaratacak.”

18 yaş ve üzeri kullanıcılar için önerilen yeni set, geniş LEGO kütüphanesinde resmi olarak #21345’tir. Belirtildiği gibi, 538 parçadan oluşan LEGO Ideas’taki orijinal tasarımdan biraz farklı olan 516 parçadan oluşuyor. Ancak tuğla sayısındaki azalmaya rağmen tasarım, resmi LEGO tasarımının tamamlanması boyunca oldukça benzer kaldı.

LEGO Ideas’a ilişkin bir proje kullanıcılardan yeterli desteği alsa bile, gerçek hayattaki bir LEGO seti olma yolunda hâlâ uzun bir yol vardır ve LEGO Ideas’a ilişkin bir projenin çeşitli nedenlerden dolayı mağazalara ulaşacağının garantisi yoktur.

LEGO Polaroid OneStep Kamera 003 1
LEGO Polaroid OneStep Kamera 004

Yeni sete sahip olan Polaroid ve LEGO hayranlarının birçoğu, nostaljik tasarımı ve mükemmel yapım kalitesi nedeniyle LEGO Polaroid’i övüyor. Buna karşılık, diğerleri 80 $ değerindeki setin tuğla başına fiyat bazında maliyetli olduğunu belirtiyor. Set, üretimini daha pahalı hale getiren benzersiz bileşenlere sahiptir, ancak yine de bir model kamera için ödenmesi gereken oldukça yüksek bir fiyattır.

LEGO Polaroid OneStep SX-70 fotoğraf makinesini koleksiyonlarına eklemek isteyen fotoğrafçılar, doğrudan LEGO’dan ve dünya çapındaki yetkili satıcılar aracılığıyla edinilebilir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.