Ekipmanlar

Godox Xnano, Dokunmatik Ekranlı Kompakt Bir Flaş Tetikleyici

Üçüncü taraf aydınlatma ekipmanlarının lider üreticisi Godox, oyunun kurallarını değiştireceğini vaat eden kompakt, minimalist bir flaş tetikleyiciyi duyurdu. Yeni Xnano, kablosuz bir TTL flaş tetikleyicisidir ve çoğu büyük kamera sisteminde mevcuttur.

Flaş tetikleyiciler şık ve kompakt tasarımlarıyla tam olarak bilinmemektedir. En yenileri bile genellikle oldukça eski görünümlü ve nispeten hantaldır. Bu özellikle kompakt aynasız fotoğraf makineleri için geçerlidir. Godox’un bu yeni tetikleyicisi, modern tarzı ve kullanıcı arayüzü ile bir alternatif sunuyor.

Godox Xnano, Dokunmatik Ekranlı Kompakt Bir Flaş Tetikleyici
R2 Nano/Xnano flaş tetikleyicisi çok küçüktür ve bu da onu kompakt kameralar için daha iyi bir seçim haline getirir.

Xnano oldukça küçük. Yalnızca 41 x 47 x 39 milimetre ölçülerinde olup, kabaca Apple Watch boyutundadır. Bu kompakt boyut, kolay monte edilen flaş yuvası aracılığıyla kameralara bağlanır ve küçük kameralarda bile oldukça hoş görünür. Yalnızca 48 gram ağırlığındadır. USB-C aracılığıyla iki saatte şarj olan cihaza lityum pil güç sağlıyor. USB-C arayüzü aynı zamanda sorunsuz ürün yazılımı güncellemelerine de olanak tanır.

flashpoint r2 nano flash trigger side buttons
R2 Nano, sezgisel dokunmatik ekran kontrollerinin yanı sıra yan tarafta dokunsal düğmeler sunuyor.

Xnano’nun temel özelliği, kontrollerin ayarlanmasını daha kolay ve sezgisel hale getiren dokunmatik ekran tabanlı kullanıcı arayüzüdür. Kullanıcılar, güç seviyelerini ayarlamak ve diğer ayarları değiştirmek için dokunup kaydırabilir. Alternatif olarak, daha dokunsal bir his için yan tarafta düğmeler bulunur. Bu düğmeler aynı zamanda eldivenle çalışan fotoğrafçılar için de önemli. Ve Ekran Kilitleme işlevi, ayarların yanlışlıkla değiştirilmesini önler.

Ekran, yüksek kontrastlı ve hızlı yenileme hızına sahip, yüksek çözünürlüklü bir OLED dokunmatik ekrandır. Kullanıcılar sola veya sağa kaydırarak ekran parlaklığını hızlı bir şekilde ayarlayabiliyor ve iç ve dış mekan kullanımı için çok sayıda parlaklık ayarı sunuyor.

Aydınlatma kontrolü açısından Xnano, TTL ve Manuel modlar arasında anında dönüşüme olanak tanıyan iki yönlü TCM sunar. Bu, çekim durumları arasında hızla geçiş yapmayı kolaylaştırır ve ışıklandırma üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Kullanıcılar tüm ışık gruplarının gücünü aynı anda ayarlayabilecek veya her bir grubu ince ayarlı kontrol için ayarlayabilecek.

Ünite, bağlantı için 2,4 GHz Godox Kablosuz X sistemini kullanarak güvenilir Godox/Flashpoint aydınlatma yönetimine olanak tanır. Yedek kanal tarama işlevi, aynı kanalı kullanan diğer kişilerin neden olduğu paraziti önler. Kablosuz Senkronizasyon özelliği, kullanıcıların yeni çıkacak retro kamera flaşını tek dokunuşla Xnano’ya bağlamasına olanak tanıyarak eşleştirme sürecini çok daha basit hale getiriyor. Bu özellik aynı zamanda ürün yazılımı güncellemeleriyle diğer Godox ışıklarına da yayılacak.

flashpoint r2 nano trigger

Godox Xnano çoğu fotoğraf perakendecisinde mevcuttur ve Flashpoint R2 Nano, Adorama’da Canon , Nikon , Sony , Fujifilm ve Olympus versiyonlarında mevcuttur. Tüm sürümler için fiyatı 89 ABD dolarıdır ve bir kasa ve USB-C kablosuyla birlikte gelir. Godox, Xnano’nun sevkiyatına Ocak ayı sonunda başlanması gerektiğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.