Ekipmanlar

Canon’un Yeni Speedlite EL-5’i, EOS R Aynasız İçin Yapılan İlk Flaş

Canon, en yeni EOS R aynasız fotoğraf makinelerinde bulunan Çok İşlevli Yuva için şirketin ilk flaşı olan, ileri düzey fotoğrafçılar için güçlü ve taşınabilir bir flaş birimi olan yeni Speedlite EL-5‘i duyurdu.

Speedlite EL-5

EL-5, ISO 100 ve 200 mm’de maksimum 197′ kılavuz numarasına sahiptir. Manuel güç 1/1 ile 1/1024 arasında ayarlanabilir ve zoom aralığı 24-200 mm’dir (veya yerleşik difüzör paneli kullanıldığında 14 mm’ye kadar).

built in diffuser panel

LP-EL şarj edilebilir Lityum-iyon pil paketiyle çalışan ünite, tek bir şarjla 350 tam güçlü flaş patlatabilir ve sürekli olarak arka arkaya 95’e kadar flaş tetikleyebilir. Flaşlar arasındaki geri dönüşüm süresi 0.1-1.2 saniyedir.

2,4 GHz kablosuz radyo iletimini kullanan EL-5, kablosuz olarak tetiklenebilir ve ayrıca 29,9 m’ye kadar bir mesafeden kablosuz olarak 15 flaş ünitesini tetikleyebilir.

canon el 5 tilting and swiveling

EL-5, flaşı ateşlemeden önce aydınlatmanızı görselleştirmek için yerleşik bir modelleme lambasına sahiptir.

EOS R için Tasarlanmış Bir Flaş

5654C002 speedlite el 5 9

Toza ve neme dayanıklı EL-5 flaşın arkasında bir joystick, kadran ve yüksek çözünürlüklü LCD ekran bulunur. EOS R6 Mark II, EOS R3, EOS R7 ve EOS R10 fotoğraf makineleri gibi EOS R fotoğraf makinelerinde bulunan Çok İşlevli Yuva ile uyumluluk sayesinde EL5, bu fotoğraf makinelerindeki ayarları doğrudan kontrol etmek için kullanılabilir.

5654C002 speedlite el 5 8

Fotoğrafçılar, ayarları uzaktan kontrol etmek için Canon Camera Connect uygulamasını çalıştıran bir akıllı telefonu da eşleştirebilir.

Fotoğrafçı ve Light Bob Davis’in Canon Explorer’ı, “Yeni Canon Speedlite EL-5 flaş, bir resme hayat veren ve yaratıcı vizyonunuzu aydınlatan sihirli bir ışık öpücüğü verecek” diyor.

Fiyat ve Kullanılabilirlik

Yeni Canon Speedlite EL-5 flaş ünitesi 2023 Mart ayının sonundan itibaren 399$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.