canon el 5 speedlight featured
Ekipmanlar

Canon’un Yeni Speedlite EL-5’i, EOS R Aynasız İçin Yapılan İlk Flaş

Canon, en yeni EOS R aynasız fotoğraf makinelerinde bulunan Çok İşlevli Yuva için şirketin ilk flaşı olan, ileri düzey fotoğrafçılar için güçlü ve taşınabilir bir flaş birimi olan yeni Speedlite EL-5‘i duyurdu.

Speedlite EL-5

EL-5, ISO 100 ve 200 mm’de maksimum 197′ kılavuz numarasına sahiptir. Manuel güç 1/1 ile 1/1024 arasında ayarlanabilir ve zoom aralığı 24-200 mm’dir (veya yerleşik difüzör paneli kullanıldığında 14 mm’ye kadar).

built in diffuser panel

LP-EL şarj edilebilir Lityum-iyon pil paketiyle çalışan ünite, tek bir şarjla 350 tam güçlü flaş patlatabilir ve sürekli olarak arka arkaya 95’e kadar flaş tetikleyebilir. Flaşlar arasındaki geri dönüşüm süresi 0.1-1.2 saniyedir.

2,4 GHz kablosuz radyo iletimini kullanan EL-5, kablosuz olarak tetiklenebilir ve ayrıca 29,9 m’ye kadar bir mesafeden kablosuz olarak 15 flaş ünitesini tetikleyebilir.

canon el 5 tilting and swiveling

EL-5, flaşı ateşlemeden önce aydınlatmanızı görselleştirmek için yerleşik bir modelleme lambasına sahiptir.

EOS R için Tasarlanmış Bir Flaş

5654C002 speedlite el 5 9

Toza ve neme dayanıklı EL-5 flaşın arkasında bir joystick, kadran ve yüksek çözünürlüklü LCD ekran bulunur. EOS R6 Mark II, EOS R3, EOS R7 ve EOS R10 fotoğraf makineleri gibi EOS R fotoğraf makinelerinde bulunan Çok İşlevli Yuva ile uyumluluk sayesinde EL5, bu fotoğraf makinelerindeki ayarları doğrudan kontrol etmek için kullanılabilir.

5654C002 speedlite el 5 8

Fotoğrafçılar, ayarları uzaktan kontrol etmek için Canon Camera Connect uygulamasını çalıştıran bir akıllı telefonu da eşleştirebilir.

Fotoğrafçı ve Light Bob Davis’in Canon Explorer’ı, “Yeni Canon Speedlite EL-5 flaş, bir resme hayat veren ve yaratıcı vizyonunuzu aydınlatan sihirli bir ışık öpücüğü verecek” diyor.

Fiyat ve Kullanılabilirlik

Yeni Canon Speedlite EL-5 flaş ünitesi 2023 Mart ayının sonundan itibaren 399$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.