Ekipmanlar

Profoto'nun İlk Sinema Işığı Balastsız 'Mono-LED' L1600D'dir

Video için tasarlanmış umut verici ışıklar ve değiştiricilerden bir ay sonra Profoto, Profoto L1600D Mono-LED formunu çoktan teslim etti.

Profoto, “Profoto, tavizsiz kullanım hızı ve sınırsız yaratıcılıkla sinema pazarına giriyor” diye vaat ediyor Profoto. “Eşsiz son teknoloji ürünü teknolojisiyle [L1600D], dünyanın DOP’larına ve Gaffer’larına işçilik ve sanatlarını sınırlamadan kullanım hızı sunuyor.”

L1600D, balast gerektirmeyen, nispeten kompakt, hepsi bir arada bir aydınlatma ünitesidir. Yeni ışığın kalbinde Profoto’nun patent bekleyen su soğutma sistemi HydroCTech yer alıyor. Işık, sıvı soğutma sistemine ek olarak bir çift sessiz 140 milimetrelik fan içerir.

profoto l1600d product shot
Profoto L1600D

Işık, ayrı bir zemin ünitesi gerektirmiyor ve Profoto, insanların ayaklarını sürüyebileceği ağır ekipmanlar içermediğini söylüyor. Bununla birlikte, hafif bir video ışığı olarak lanse edilen L1600D’nin 11,7 kilogramlık (25,8 pound) ağırlığı fotoğrafçıları şaşkına çevirebilir.

L1600D, toz ve su sıçramalarına karşı koruma sağlayan IP54 derecesine sahiptir. Işığa biraz su kaçarsa ince olmalı ve girişten korunmalıdır, ancak ek koruma olmadan yağmura maruz bırakılmamalıdır.

“Yalnızca en iyiyi değil, aynı zamanda müşteriye gerçekten değer katan benzersiz bir şeyi sunduğumuzdan emin olmak için teknolojimizi geliştirmek için çok çalıştık. L1600D, balastsız, kompakt, hepsi bir arada bir ünitedir. Benzersiz bir güç-boyut oranı sağlar. Bu, Mono-LED adını verdiğimiz yeni bir ürün kategorisidir” diyor CEO Anders Hedebark.

Güç verimliliğiyle ilgili olarak Profoto, yeni L1600D’nin elektrik girişinin %97’sini ışık çıkışı oluşturmak için kullandığını söylüyor; bu da Profoto’nun Ürün Müdürü Anton Falk’a göre “balastlı ve kafalı diğer çözümlerle karşılaştırıldığında %30 daha verimli”. 1.600 watt’lık bir ışıktır, dolayısıyla model adı da buradan gelmektedir.

profoto cinema insitu

Işığın renk sıcaklığı 5.700K olup 97 TLCI/CRI vaat ediyor. Profoto ayrıca L1600D’nin “en saf ışığı” sunduğunu belirtiyor. Şirket, ışığın herhangi bir kare hızında titreşimsiz olduğunu söylüyor.

Çıkış açısından L1600D, 60 derecelik bir ışına sahip yerleşik geniş reflektörü kullanırken beş metrede (16,4 fit) 3.850 lüks sunar. Güçlendirme Reflektörü (12 derecelik ışın) kullanıldığında, çıkış aynı mesafede maksimum 49.000 lükse ulaşır. Işık elbette Profoto ışık değiştiricileri ve şirketin kablosuz Air standardıyla uyumludur.

Profoto, “L1600D, sinematik vizyonlarını elde etmek için ışığı şekillendirmenin gücünü takdir eden ve anlayan tavizsiz profesyoneller içindir” diyor.

Profoto L1600D, 7 Haziran’da Burbank, Kaliforniya’daki CineGear’da tanıtılacak. Şu ana kadar şirket fiyatlandırma veya stok durumuyla ilgili ayrıntılı bilgi sunmadı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.