Haberler

LEGO Retro Kamera, Fotoğrafçılar için Eğlenceli ve Uygun Fiyatlı Bir Oyuncaktır

LEGO, mükemmel bir çorap doldurucu olabilecek yeni bir Lego Retro Kamera Oluşturucu Seti‘nin yalnızca 20 dolara mal olacağını duyurdu. Ne yazık ki Noel’den hemen sonra mağazalara gelecek.

LEGO Retro Kamera seti, inşaatçıların hareketli lensi, film yüklemesi ve filmden ilham alan kayışıyla tamamlanmış bir 35 mm filmli SLR fotoğraf makinesi oluşturmasına olanak tanır.

lego retro camera 6

Kosmo Foto tarafından fark edilen set, kamerayı oluşturmak için gerekli parçaları, iki film rulosunu, film kutularını, çalışan bir film geri sarma kolunu ve bir flaş yuvasını içeriyor.

lego retro camera 1

LEGO hayranları, bir zürafanın ve bazı kelebeklerin vahşi yaşam fotoğrafları gibi şeffaf fotoğraflar içeren küçük LEGO film rulolarını içeren 35 mm’lik kamera yapısının yanı sıra, açılır kapaklı bir retro video kamera veya antenli bir retro TV de oluşturabilir. 3’ü 1 arada sete dahil parçalar.

lego retro camera 2
lego retro camera 3
lego retro camera 4
lego retro camera 5

Set, sekiz yaş ve üzeri inşaatçılar için önerilir ve 261 parçadan oluşur. LEGO Retro Kamera, 1 Ocak 2024’ten itibaren 20 ABD doları karşılığında satışa sunulacak.

LEGO’yu da seven vintage resim yapma meraklılarından oluşan bir grup için iyi bir yıl oldu. Temmuz ayı başlarında LEGO, LEGO’nun Disney Yüzüncü Yıl kutlamalarının bir parçası olarak güzel bir vintage sinema kamerası olan Walt Disney Tribute Camera‘yı duyurdu.

lego disney set in use
Walt Disney Saygı Kamerası (LEGO set 43230)

Ansel Adams‘a saygı duruşunda bulunan bir LEGO Ideas projesi olan LEGO seti, LEGO’nun resmi incelemesine girmek için gerekli 10.000 destekçi eşiğine ulaştı, bu da setin bir gün gerçeğe dönüşebileceği anlamına geliyor.

lego ideas landscape photographer 3
LEGO Ideas seti manzara fotoğrafçısı Ansel Adams’ı anıyor
lego ideas landscape photographer 1

Etkileyici LEGO yapısı, ünlü fotoğrafçının ikonik steyşın vagonunun üzerinde, geniş formatlı bir kamerayla bir manzara sahnesi yakalayan Ansel Adams benzeri bir figür içeriyor. Umarım dünyanın her yerindeki fotoğraf tutkunları için LEGO seti onaylar ve mağaza raflarına yerleşir.

Fotoğrafla ilgili bir LEGO Ideas projesinin gerçeğe dönüşmesi ilk kez olmayacak. Minibrick Productions’ın Polaroid Onestep SX-70 projesi LEGO tarafından desteklendi, incelendi ve sonunda onaylandı.

polaroid onestep lego 1
Polaroid OneStep SX-70 LEGO Ideas seti desteklendi, incelendi ve onaylandı.
Söylentilere göre nihayet Ocak 2024’te satışa sunulacak.

Bricks Up’a göre , LEGO Ideas Polaroid Kameranın (#21345) yeni LEGO Creator Retro Kamera 3’ü 1 arada setine katılarak gelecek ay piyasaya sürüleceği söyleniyor. 80$’a mal olması bekleniyor ve yaklaşık 20 parça daha az olsa da orijinal tasarım sunumuna benzer olmayı vaat ediyor. Bricks Up’a göre hala işlevsel bir film tepsisi içermeli ve hatta bazı elektronik bileşenler bile içerebilir.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.