Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Nikon Small World Competition 2019

Nikon Small World Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 30 Nisan 2019‘dur ve katılım ücretsizdir.

Nikon Uluslararası Küçük Dünya Yarışması ilk olarak 1975 yılında ışık mikroskobu ile fotoğrafçılıkla uğraşanların çabalarını tanımak ve alkışlamak için bir araç olarak başladı. O zamandan beri, Küçük Dünya en geniş bilimsel disiplinlerden gelen fotomikrograflar için önde gelen bir vitrin haline geldi.

Bir fotomikrograf, bilim veya endüstri için büyük önem taşıyan teknik bir belgedir. Fakat iyi bir fotomikrograf, yapısı, rengi, bileşimi ve içeriği, çeşitli anlama ve takdir düzeylerine açık, güzelliğin bir nesnesi olan bir görüntüdür.

Nikon Küçük Dünya Yarışması, mikroskopta fotoğrafa ilgi duyan herkese açıktır. Gerçekten uluslararası kapsamda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa, Avustralya, Latin Amerika, Asya ve Afrika’dan girişler alınmıştır. Kazananlar hem profesyonelleri hem de hobileri içerdi.

Konu sınırsızdır ve faz kontrastı, polarize ışık, flüoresans, girişim kontrastı, karanlık alan, konfokal, dekonvolüsyon ve karışık teknikler dahil olmak üzere her türlü ışık mikroskobu tekniği kabul edilebilir. Nikon’a gönderilen katılımlar daha sonra fotomikrografya ve fotoğrafçılık alanında tanınan yetkililerden bağımsız bir uzman heyeti tarafından değerlendirilir. Bu girişler, özgünlük, bilgilendirme içeriği, teknik yeterlilik ve görsel etki temelinde değerlendirilmektedir.

Katılım Şekli:
Ücretsiz


Ödüller:

• Birincilik Ödülü: 3.000 $
• 2. Ödülü: 2.000 $
• 3. Ödül: 1.000 $
• 4. Ödül: 800 $
• 5’inci Ödülü: 600 $
• 6. Ödülü: 400 USD
• 7-10. Ödüller: Her biri 300 $
• 11.-20. Ödüller: Her biri 200 $

Uygunluk:

18 yaşından büyük herkes, Nikon çalışanları, aileleri, yarışma hakemleri ve mikroskopların, ilgili aksesuarların veya fotoğraf ekipmanlarının üretimi veya satışı ile uğraşan kişiler hariç olmak üzere, uygundur.

Telif Hakları ve Kullanım Hakları

Kazanan görüntüler sadece Nikon Küçük Dünya Yarışması ve beraberindeki tanıtımla bağlantılı olarak kullanılacaktır ve uygun fotoğraf kredilerini içerecektir.

Tema:

Makro / Mikro

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.