İncelemeler

Pergear Aksiyon Kamerası İncelemesi: Sadece 80 Dolara 5K ve 50MP


Açıklama : Pergear kamerayı incelemem için bana göndermesine rağmen, kamerayı test etmek için bana ödeme yapılmadı, bu makalede herhangi bir ortaklık bağlantısı yok ve satışlardan komisyon almıyorum.


Yüksek İddialı Pergear Aksiyon Kamerası

Pergear, kamerayı 5K video ve 50 megapiksel fotoğraf kamerası olarak faturalandırıyor. Tam özellikler arasında görüntü sabitleme, Wi-Fi bağlantısı ve hemen hemen her yere monte edebileceğiniz diğer birçok aksesuar bulunur. Tüplü dalış için aşağı çekmek isterseniz su geçirmez bir muhafazası bile vardır.

Paket, kazara açılmasını önlemek için kutunun etrafına bol miktarda bant yapıştırılmış, sıkı bir şekilde takılmış bir kutu içinde geldi. Dış kutuyu dikkatlice açtım ve ürün kutusundan tüm malzemeleri taşıyan plastik tepsiyi çıkardım. Su geçirmez muhafazasında bu kadar çok kelepçe, çıtçıt, düğme ve kamera gördüğüme şaşırdım. Biri kameranın içinde, biri yedek olmak üzere iki pil ve bir USB-C pil şarj cihazıyla birlikte gelir. Ayrıca birçok aksiyon çekiminizi kaydetmeniz için 64 GB’lık bir mikro SD kart da bulunmaktadır.

Pergear Aksiyon Kamerasi Incelemesi 001
Pergear Aksiyon Kamerasi Incelemesi 002
Pergear Aksiyon Kamerasi Incelemesi 003
Pergear Aksiyon Kamerasi Incelemesi 004
Pergear Aksiyon Kamerasi Incelemesi 005
Küçük olduğunu söylemiş miydim?

Gözlemler

Kameranın her şeyi kontrol eden ikisi üstte ve ikisi yanda olmak üzere dört düğmesi vardır. Ayarlardan hangi tuşlara basmanız gerektiğini ve gideceğiniz yere ne kadar sürede varacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Arka ekran öndeki ekrandan daha büyük ancak dokunmatik ekrana benzeyebilecek simgeler olmasına rağmen ikisi de dokunmaya duyarlı değil. Belirli bir kullanıma yardımcı olacaksa görünüm ön ekrana yeniden yönlendirilebilir.

Resimleri tam boyutta görmek ve başlıklarını okumak için üzerlerine tıklayın.

Seçenekler Menüsü

Pergear Aksiyon Kamerasi Incelemesi 010

Ayarlar menüsünde ustalaşmak zordur çünkü dallarında gezinmek çok fazla düğmeye basmayı gerektirir. Renklerin seçimi de okumayı zorlaştırıyor. Seçilen seçenek sarı renktedir ve bu seçeneğin metni beyaz renkte sunulur. Kombinasyon, kolay okuma için düşük kontrastlıdır. Firmware’de bu metni siyaha değiştirmek kolay olmalı. Ve açık havada okumayı unutun! Kullanıcının belirli bir ayarın nerede olabileceğini bilmesi için kullanım kılavuzunda bir menü yapısı haritasının da olmasını isterdim.

Kullanım kılavuzundan bahsetmişken, rahat okuma için küçük metinlere sahiptir. İnternetten PDF versiyonunu bulabildim. Bu, talimatları okumamı kolaylaştırdı.

Wi-Fi Bağlantısı

Talimatlar bana Google Play Store’da “SypCam Pro” aramamı söyledi. Ancak uygulamanın adı SupCam Pro. Bir kez indirildikten sonra bağlantı aynı anda hem kolay hem de kapsamlıdır. Kamera ekranında QR kodunu bularak akıllı telefonunuzu taramak için yönlendirirsiniz ve ardından bağlanırlar. Kamera görüntüsü telefon ekranına yansıtılıyor; birçok seçenek telefondan kontrol edilebilir. Bu iyi kısmı. Kamerayı bir süre kullanmazsanız bağlantı kesiliyor. Birbirleriyle konuşabilmeleri için uygulamayı kapatmanız, yeniden başlatmanız ve kameraya yeniden bağlanmanız gerekir.

Şarj Aleti

Şarj cihazında her iki pili aynı anda şarj etmek için iki yuva bulunur. Telefonumun şarj kablosunu ona bağladım (aşağıya bakın), ancak şarj olduklarını bilmenin bir yolu yoktu. Bağlantı, şarj seviyesi veya tamamlanıp tamamlanmadığına ilişkin gösterge ışıkları yoktur.

Fotoğraf makinesinde ayrıca pili şarj edebilecek bir USB-C bağlantısı da bulunuyor. Bağlandığında arka ekrandaki menü, onu bir USB sürücü, bağlı bir kamera olarak kullanma veya pili şarj etme seçeneği sunar.

Pergear Aksiyon Kamerasi Incelemesi 011
Çift pil şarj cihazı

Uzaktan kontrol

Aksiyon Kamerası, biri fotoğraf çekmek, diğeri video çekmek için iki düğmeli basit ve etkili bir uzaktan kumandaya (yukarıya bakın) sahiptir. Resim modunu değiştirmeniz ve kameradaki aynı deklanşör düğmesini kullanmanız gerekir. Ancak uzaktan kumandayla düğme otomatik olarak modu değiştirir ve istediğiniz şeyi yakalar.

Pergear Aksiyon Kamerasi Incelemesi 012
Uzaktan kumanda

Kullanımda

Küçük aksiyon kamerası elde taşınacak şekilde tasarlanmamıştır. Parmak uçlarınızla tutmak zordur. Benden farklı olarak, çoğu kullanıcı aktif yaşam tarzlarını kaydetmek için muhtemelen onu bisikletlerine, kasklarına veya kayaklarına takacaktır. Ben bunların hiçbirini yapmıyorum!

Hem içeride hem de dışarıda birkaç el çekimi yaptım. Görüntü 50 MP olabilir ancak çok yüksek kalitede bir görüntü elde edeceğinize dair umudunuzu yitirmeyin. Evet, piksel boyutları iddiayı doğruluyor. Ancak görüntü kalitesi bir akıllı telefon görüntüsüne bile yaklaşamıyor.

Bununla birlikte, bu kameranın anıları ve bu anıları nerede yaşadığınızı kaydetmek için tasarlandığına inanıyorum. Veya büyük kaykayınız baş döndürücü arka plan uçuşlarıyla atlıyor. Bu gibi durumlarda ve buna benzer birçok durumda asıl önemli olan kim, ne, nerede ve ne zaman olduğudur. Bir süre sonra bunları görüntülediğinizde, görüntüler hafızanızda çok net bir şekilde yer alacaktır.

Bir Rollatör üzerinde

Bu kulağa bir tezat gibi gelebilir ama Aksiyon Kamerasını karımın dışarıda yürürken destek olarak kullandığı rolatörüne bağladım. Kamera açık ve video kaydederek bizim için oldukça normal olan kısa bir yürüyüş yaptık. Arka ekran açıktı ve kayıt yapıyor gibi görünüyordu ancak ekran karardı. Zaten kaskınıza takılıysa ekranı göremediğiniz için kulağa normal geliyordu.

Bir komşumuz ve köpeği Murphy ile tanıştık. Murphy’yi okşadıktan sonra komşumdan onu kameranın önüne getirmesini istedim. Kameraya baktığını kaydetmek için kameranın kapatıldığını pek bilmiyordum. Hatırlamıyorum ama Murphy çimlerin üzerinde yürürken kamerayı açıp yeniden kaydetmeye başlamış olabilirim. Bu video da yaklaşık 90 saniye sonra durdu. Kaydı kendi kendine durduran bir aksiyon kamerası başka bir tezattır!

Hareket Eden Bir Arabadan

Bir arkadaşımla Providence’a gittik ve aksiyon kamerasını da yanımda getirdim. Yolcu koltuğuna oturdum ve yan camdan ve ön camdan birkaç video klip çektim. Ara sıra video kliplerin arasında bir fotoğraf çektim. Lütfen tüm video kliplerde kaydedilen konuşmayı dikkate almayın.

Örnek Fotoğraflar

Sonuçları görmek için birkaç tek kare fotoğraf çektim. Aşağıdaki küçük galeride farklı zamanlarda, farklı ışık ve koşullar altında çekilmiş resimler yer almaktadır. Videolar gibi onlar da kimin, ne zaman, ne, nerede olduğuna dair kayıtlar ve anılardır.

Resimler düzenlenmedi ancak burada sunum için yeniden boyutlandırıldı. Telefonun şarj standı üzerindeki fotoğraflarında ve güneşli dış mekanlarda görebileceğiniz gibi, parlama üretmeye eğilimli olduğunu fark ettim. Hareket halindeki bir arabanın yolcu camından bir kare çekildi.

Genel olarak beklentilerinizi yükseltmezseniz sonuçlar iyi. Bulutlu havalarda dağınık ışıkla daha iyi performans gösteriyor gibi görünüyor.

Sonuç

  • Özellikleriyle birlikte fiyatı 80 dolar olan kamera çok fazla bir şey vaat etmiyor ve çok fazla bir şey de beklememelisiniz.
  • Bunu, kolay hatırlamak için anıların kaydedilmesi olarak düşünün. (Ne sıçramaydı bu!)
  • Parlak ışığa veya yansımalara karşı çekim yapmamaya çalışın.
  • Pergear, işlevler hakkında biraz daha açıklama ve menü ağacı sunsaydı tüketici açısından daha iyi sonuç verirdi.
  • Siz keyifle meşgul olduğunuz anları kameranın kaydetmesine izin verin!

Yazar hakkında : A. Cemal Ekin, Warwick, Rhode Island’da yaşayan ve yaklaşık 60 yıldır çekim yapan bir fotoğrafçı. Bu makalede ifade edilen görüşler yalnızca yazara aittir. Ekin, Providence College’da 36 yıllık hizmetin ardından 2012 yılında pazarlama profesörü olarak emekli oldu. Web sitesini buradan ziyaret edin. Bu makale burada da yayımlandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.