metrika
Fotoğraf Projeleri | Sanal Sergi

Andaç Kalaycı : Düz Duvar

İnsanoğlu, gerek yırtıcı hayvanlardan gerekse iklim koşullarından kendini korumak için duvarların içinde kalmış, yaşamış. Medeniyeti geliştikçe, bilimi ilerledikçe bu hikayeyi etrafına ördüğü duvarlara yansıtmıştır. Bu hikayenin en belirgin ve incelikli örneklerini ibadethane duvarlarında görebiliriz. Binlerce yıldır biriken kültürün bir yansımasıdır duvar süsleme sanatı. Düz Duvar fotoğraf serisi içinde tek bir duvar, diğerlerinden farklı olarak bilimin, kendi mantığı ile yarattığı matematiğin ve tecrübesinin yansımasıdır.

Devam

Polly Tootal : Gizlenmiş Dubai

Bunlar, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki sürekli kentsel genişlemenin gizli yüzleridir. İngiliz fotoğrafçı Polly Tootal’ın saklanmak için yola çıktığı göçmen işçiler.

Devam

Beth Moon, Antik Ağaçlar: Zaman Portreleri

Doğa Ana’yı korumanın önemini anlayan fotoğrafçı Beth Moon, San Francisco’nun hemen dışında, ABD’den Avrupa’ya, Asya ve Orta Doğu ve Afrika’ya dünya çapında 14 yıllık bir yolculuğa, yakalayıp belgelendirmeye karar verdi.

Devam

Mete Okumuş: Good Night

Gecenin sessizliğinde ayakta kalan evler , ”Good Night” ; 2015 yılın da başlayan Seferihisar’ daki kentsel dönüşüm projelerinin uğrayacağı evleri, sokakları belgelemenin yanın da anıların-m yavaşca yok olacağının bilinciyle son kez görmek, yaşanmışlığın ve yaşamların son bulacağı gibi.

Devam

Flore-Aël Surun : Şamanlar

Fotoğrafçı Flore-Aël Surun, geleneksel kıyafetleri ile dünyanın dört bir yanındaki şamanları fotoğraflamış. Çekimler daha önceki yıllarda Fransa’da gerçekleşen “Festival du Chamanisme” etkinliğinde gerçekleştirilmiş.

Devam

Yoriyas Yassine Alaoui : Casablanca

Faslı fotoğrafçı Yoriyas Yassine Alaoui, 1942’de yayınlanan turist rehberlerinin klişeleri ve Michael Curtiz’in filminin anısı tarafından kirletilen Kazablanka’nın imajını değiştirmek istiyor.

Devam

Tristan Zhou – The Monster Building

“Bu 2019’un başında başlattığım bir proje,“ Canavar Binası ”dizisi. Çoğunlukla geniş açılı bir objektifle çekilir ve daha sonra sonsuzluk hissi yaratmak için post olarak güçlendirilir.

Devam

Matthew Abbott : Avusturalya Orman Yangını

Üstün yetenekli bir belgesel fotoğrafçısı ve Sydney’den foto muhabiri Matthew Abbott ile Avustralya’nın yangınlarının korkutucu fotoğrafları. Avustralya’nın ölümcül yangınları rekor kıran sıcaklıklar, kuraklık ve rüzgardan kaynaklanıyor. Matthew, Avustralya’nın yıkıcı yangınlarını belgeliyor.

Devam

Ahmad Habash : Anthropomorphism

İnsan yüzlerini hayvanlarla değiştirmek için fotoğraf manipülasyonu kullandığı “Antropomorfizm” adlı son projesi ile dikkatimizi çekti.

Devam
© Sanal Sergi