Haberler

Redwood : Vahşi Yaşam Fotoğrafçılığı Masa Oyunu

Redwood, oyuncuların en güzel panoramayı oluşturmak için yarıştığı, yaklaşan bir vahşi yaşam fotoğrafçılığı temalı masa oyunudur.

Colt Express tasarımcısı Christophe Raimbault’un bir sonraki masa oyunu, hayvanları doğal ortamlarında fotoğraflamakla ilgili yaratıcı bir oyun olan Redwood.

Böyle sakin bir tema için sürpriz bir değişiklikle, Redwood daha çok Warhammer veya Star Wars: X-Wing gibi minyatür oyunlar gibi oynuyor. Oyuncular, bir fotoğraf için ideal noktayı bulmak için fotoğrafçılarını dairesel tahta etrafında dikkatli bir şekilde manevra yapmak, hayvanlardan ve rakip avcılardan uzaklaşmak için kavisli hareket tapınaklarını kullanırlar. (Şablonu seçmeden önce ölçmenize izin verilmez – bir cetvele dokunduğunuz anda, bu sizin tur için hareketinizdir.) Minyatürlerin neopren çıkıntıları, şablonu hizalayıp hareket ederken onların kaymasını engeller.

Redwood : Vahşi Yaşam Fotoğrafçılığı Masa Oyunu

Yerinizi aldıktan sonra, Redwood’un fotoğrafçılığı simüle etmenin akıllı yolu devreye giriyor. Oyuncular, figürlerinin tabanına esnek bir şablon yapıştırırlar. Yarı saydam koniler, fotoğraflarında yakalanan ve hedef kartlarına sayılan şablonla örtüşen hayvanlar ve doğal özelliklerle birlikte kameranın görüş alanını temsil eder.

Hedefler, belirli sayıda öğeyi tek bir fikirde yakalamak kadar basit olabilir veya örneğin, panonun merkezi gölünde dururken fotoğraf çekmek için daha özel bonuslar sunabilir. Tahtanın etrafında bir güneş dönerek yeni bonuslar ortaya çıkarır. Her başarılı görüntü, her oyuncunun önündeki bir dizi karta eklenir ve yavaş yavaş, tahtanın etrafındaki muhteşem hayvan ve bitki sanat eserlerini sunan Bitoku sanatçısı Edu Valls tarafından resmedilen parkın panoramik bir görüntüsünü oluşturur.

IMG 1020

Profesyonel fotoğrafçılık hissine ek olarak, her görüntü şablonunda oyuncunun kamerası için ideal odak noktası görevi gören küçük kesik delikler bulunur. Bir konunun delikten sokulması, onları net bir odakla fotoğraflamayı ve potansiyel olarak bonus puan kazanmayı sembolize eder. Çekiminizi hazırlarken lens seçimini düzgün bir şekilde simüle eden, farklı uzunluk, genişlik ve odak aralıklarına sahip, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli görüş şablonları vardır.

Çekiminizi hazırlarken lens seçimini düzgün bir şekilde simüle eden, farklı uzunluk, genişlik ve odak aralıklarına sahip, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli görüş şablonları vardır.

box

Hassas hareket ve nişan alma kombinasyonu, bir keskin nişancıyı mükemmel atış için konumlandırmanın tüm gerilimini ve memnuniyetini sağlar, ancak plastik gövdeleri yüksekte bırakmak yerine hayvanları ve doğayı güzellikleriyle yakalamak kesinlikle daha hoş bir hedeftir.

Fotoğrafları çekildikten sonra hayvanlar, dairesel tahtanın etrafındaki altıgen şekilli deliklere girerek ormanın başka bir bölgesine hareket edecek. Oyun beş turdan sonra sona erer ve dört oyuncuya kadar yaklaşık bir saat sürmesi beklenir.

redwood board game prototype board

Oyun henüz mevcut değil ancak bu sonbaharda Kickstarter aracılığıyla piyasaya sürülecek.

Daha fazla bilgi Redwood’un web sitesinde bulunabilir .

Sorumluluk Reddi : Desteklemeyi düşündüğünüz herhangi bir kitle fonlaması projesi için kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Yalnızca meşru ve güvenilir kampanyaları paylaşmayı amaçlasak da, herhangi bir kitle fonlaması projesini desteklerken paranızı kaybetme ihtimaliniz her zaman vardır.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.