Haberler

Ricoh, bağımsız bir GR III Diary Edition’ı duyurdu

Ricoh bugün GR ​​III Diary Edition’ı daha geniş bir müşteri kitlesine ulaştıracağını duyurdu. Fotoğraf makinesi daha önce Ocak 2023’te dünya çapında 2.000 adetlik sınırlı sayıda üretilen bir paketin parçası olarak piyasaya sürülmüştü; deri bir el kayışı, halka kapak, metalik flaş yuvası kapağı ve yelken bezi kılıfla birlikte paketlenmiş ve ‘Special Limited Kit’ olarak markalanmıştı.

O sırada Ricoh, ilkbaharda ek öğeler olmadan bağımsız bir GR III Diary Edition yayınlayacağını da duyurmuştu. Ricoh şimdi bizi daha fazla ayrıntıyla güncelledi ve bağımsız sürümün piyasaya sürülmesi için 2023 Nisan ortası olarak bir tarih belirledi.

GR III Diary Edition

Ricoh GR III Diary Edition, aynı 28 mm eşdeğerini kullanan standart GR III’ün bir çeşididir. F2.8 lens, 24MP APS-C sensör, 3 eksenli görüntü sabitleme ve faz algılamalı otomatik odaklama. Standart GR III ile bu sürüm arasındaki farklar, siyah gövde yerine metalik gri kaplamalı gövde, lens çevresine gümüş vurguların eklenmesi ve renkli negatif filmin görünümünü taklit eden bir fotoğraf modudur.

Kamera, üreticinin önerilen 1019,95 $ perakende fiyatı için Nisan 2023’ün sonlarında satışa sunulacak.


Basın bülteni:

Ricoh, RICOH GR III Diary Edition’ı duyurdu

Sınırlı üretim, birinci sınıf dijital kompakt fotoğraf makinesi, metalik, sıcak gri bir kaplamaya sahiptir.

PARSIPPANY, NJ, 5 Nisan 2023 Ricoh Imaging Americas Corporation bugün RICOH GR III Diary Edition’ı duyurdu. Daha önce yalnızca RICOH GR III Diary Edition Özel Sınırlı Kitinin bir parçası olarak piyasaya sürülen kamera artık tek başına satın alınabiliyor. RICOH GR III premium dijital kompakt fotoğraf makinesinin bu çarpıcı varyasyonu, doğal gümüş halka kapakla vurgulanan metalik, sıcak gri kaplamalı bir gövdeye sahiptir.

RICOH GR III Diary Edition kamera, 2023 yılının Nisan ayı ortasında www.us.ricoh-imaging.com adresinde ve Ricoh Imaging yetkili perakende satış noktalarında üreticinin tavsiye ettiği 1.019,95 $ perakende fiyatıyla satışa sunulacak .

RICOH GR III Diary Edition’in başlıca özellikleri

  • RICOH GR III Diary Edition fotoğraf makinesi gövdesinin metalik, sıcak gri rengi ve dokulu yüzeyi, fotoğraf makinesinin güvenilirliğini ve kalitesini yansıtacak şekilde tasarlanmıştır ve dokulu kaplama aynı zamanda sağlam bir tutuş sağlar. Çekici kaplama aynı zamanda kameraya bir görüntüleme aracından daha fazlasıymış gibi bir görünüm verir, çünkü sıcak renk kameranın günlük yaşama kolayca “uyum sağlamasına” yardımcı olur. Kavrama lastiği, kamera gövdesini tamamlayan koyu kahverengi bir kaplamaya sahiptir. Monte edildiğinde doğal gümüş kaplamalı halka kapak, sıcak tonlu kamera gövdesini vurgular.
  • Fotoğraf makinesi, sanki negatif filmden alınmış gibi görünen fotoğraflar oluşturmak için yeni bir görüntü kontrol moduna sahiptir. * Negatif film kullanılarak üretilen baskılarda bulunan renk solmasıyla zengin renkleri dengeleyerek benzersiz görsel efektleri yeniden oluşturur.
  • Başka bir yeni özellikte, kamera her gün çekilen görüntü sayısını, toplam kaydedilen görüntü sayısını ve gücü kapatılmadan hemen önceki aygıt yazılımı sürümünü gösterir. *

* Bu işlevler, RICOH GR III Diary Edition Özel Sınırlı Kitinde bulunan işlevlerle aynıdır. Ayrıca, 20 Ocak 2023’te piyasaya sürülen işlev genişletme sabit yazılımının yüklenmesiyle birlikte GR III ve GR IIIx serisi modeller için de mevcuttur.

  • Kameranın gücü kapatıldığında, RICOH GR III Diary Edition, kumaş dokulu bir arka planda kamera gövdesi kaplamasına benzer bir renkte kabartmalı bir ürün logosu içeren orijinal bir kapatma ekranı görüntüler.

Not: Kameranın diğer özellikleri, standart GR III modeliyle aynıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.