Haberler

AI Kullanarak 1980’lerin Sitcom’u ‘Family Guy’ Yeniden Oluşturuldu

Bir yapay zeka sanatçısı Midjourney görüntü sentezleyiciyi kullanarak Family Guy’ın 1980’lerin canlı aksiyon versiyonunu yarattı.

Muhteşem video, geçen hafta Lyrical Realms (LR) YouTube kanalında yayınlandı ve şimdiden dört milyon izlenme elde etti.

AI Kullanarak 1980'lerin Sitcom'u 'Family Guy' Yeniden Oluşturuldu
AI, Family Guy karakterlerinin bu gerçekçi versiyonlarını yarattı.
Meg Griffin, solda, Peter Griffin, ortada, sevdalı komşu Glenn Quagmire, sağda.

Anonim kalmak isteyen videonun yaratıcısı, “Tüm görüntüler doğrudan Midjourney’den çıktı, ancak yalnızca metin istemlerini kullanarak gelmediler, zaten var olan görüntüleri kullanmanın ve istemleri kullanmanın bir kombinasyonuydu” dedi . .

“Photoshop sadece iki farklı amaç için kullanıldı: Artefaktları kaldırmak (örneğin bazen resimler siyah veya kırmızı kenarlıklarla çıkıyor) ve introyu katmanlara ayırarak 3D efekti vermek.”

Family Guy Yeniden Oluşturuldu
Peter’ın gözlüğü olmadığı için bu resim atıldı.
AI Kullanarak 1980lerin Sitcomu Family Guy Yeniden Olusturuldu 003
Bu görüntü, Peter, Lois’e kıyasla çok uzun olduğu için elendi.

LR, Peter’ın gözlüğü olmaması veya Lois’e kıyasla çok uzun olması gibi çeşitli kusurlar nedeniyle reddettiği bazı görseller paylaştı.

LR, AI görüntü oluşturucuya (bu durumda Midjourney ) hangi resimlerin üretileceğini bildiren metin istemleri yazarak resimleri oluşturdu.

“Hızlı mühendislik kısmı şüphesiz en zor kısımdı, ışığı görmeye başlamadan önce inanılmaz miktarda görüntü oluşturmak zorunda kaldım ve sonunda aradığım tarzı (yaklaşık 1500 görüntü) oluşturdum.” LR açıklıyor.

“İlk karakter (Peter) oluşturulduktan sonra geri kalanı biraz daha kolaydı. Oluşturulması en zor olanlar Cleveland ve Quagmire idi.”

AI Kullanarak 1980lerin Sitcomu Family Guy Yeniden Olusturuldu 004
Soldan sağa: Cleveland Brown, Brian Griffin, Stewie Griffin.

Şovun hayranları, hangi karakterlerin olduğunu tahmin etmek için altyazılara ihtiyaç duymayacak, Stewie ve Brian gibi ikonik karakterler kolayca tanınabilir. Mila Kunis’in canlandırdığı Meg de öyle.

LR, projeye tam olarak kaç saat ayırdığından emin değil, ancak kabaca beş tam gün sürdüğünü tahmin ediyor.

LR, “Temelde tam bir hafta sonu artı işten iki gün izin (tatil amacıyla) kullandım” diyor.

“O beş gün içinde, günümün büyük bir kısmının videoyu yapmaya odaklandığını söyleyebilirim. Her zaman ekranın önünde değildim çünkü bazen tüm görüntülerin oluşması için birkaç dakika beklemem gerekiyordu ama o günler için görüntüleri ve videoyu oluşturmaktan başka bir planım yoktu.”

AI Kullanarak 1980lerin Sitcomu Family Guy Yeniden Olusturuldu 005
Bu görüntü, zayıf sınırlar nedeniyle reddedildi.

LR, Midjourney’i kullanmak için ayda 60 dolar ödediğini ve kişisel zamanını bir “hobi” peşinde koşmak için kullandığını söylüyor. Ancak LR, yapay zeka alanında deneyime sahip olduğunu kabul ediyor.

LR, “Tam zamanlı işim makine öğrenimi vb. etrafında dönüyor, bu nedenle kanalı oluşturup videolar çekmeye başladığımda biraz avantajım oldu,” diye ekliyor LR.

“Midjourney’den görüntü oluşturmanın nasıl çalıştığını ve mühendislerin nasıl biraz daha verimli şekilde yönlendirileceğini kolayca anladığım için.”

Lyrical Realms’in daha fazla çalışması YouTube kanalında bulunabilir .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.