Haberler

Ricoh yeni GR III ‘Diary Edition’ı piyasaya sürüyor

Ricoh, farklı bir “sıcak gri” kaplamaya sahip, özel olarak tasarlanmış aksesuarlarla gelen ve “negatif film bitirme görünümü” sağlayan yeni bir görüntü modu sunan GR III Diary Edition’ı duyurdu.

Ricoh’un dünya çapında yalnızca 2.000 adet üreteceği sınırlı üretim kamera kiti, ilk olarak 2019’da piyasaya sürülen GR III serisinin bir başka özel sürüm versiyonu . Şirket, ertesi yıl sınırlı miktarlarda (tam olarak toplam 3.500) bir Sokak Sürümü kiti yaptı.

GR III’ün 18,3 mm lensini yeni bir 40 mm f/2,8 optikle değiştiren ancak başka hiçbir görüntüleme değişikliği yapmayan GR IIIx‘in Eylül 2021’de piyasaya sunulmasının ardından Ricoh , 2022’de kameranın Urban Edition sürümünü piyasaya sürdü. Bu kamera başlangıçta “sınırlı miktarlarda” mevcut olarak tanımlandı, ancak sonunda kamerayı orijinal olarak birlikte verilen aksesuarların dışında satın alınabilir hale getirdi.

GR III Diary Edition kiti, her ikisi de fotoğraf makinesinin metalik “sıcak gri” kaplamasıyla uyumlu renkte bir deri parmak kayışı ve ağartılmamış yelken bezinden yapılmış bir kılıfla birlikte gelir. Ricoh, rengin “kameranın güvenilirliğini ve kalitesini yansıtmanın yanı sıra kamera gövdesi üzerinde sağlam bir tutuş sağlamak” için ve aynı zamanda şirketin rengin kameranın günlük hayata daha kolay uyum sağlamasına yardımcı olduğuna inandığı için seçildiğini söylüyor. Ayrıca, Ricoh’un sıcak renkli kamera gövdesini vurguladığını ve “kalite duygusunu artırdığını” söylediği, her ikisi de gümüş kaplamalı bir halka kapak ve metalik flaş yuvası kapağı ile birlikte gönderilecek.

Estetik değişiklikler dışında GR III Diary Edition, şirketin negatif filme benzer bir görünüm sağladığını söylediği yeni bir görüntü modu alan ilk Ricoh kamerası.

Şirket, “Yalnızca negatif filmle mümkün olan görsel efektlere dayalı olarak, bu mod, zengin renkler ile negatif film kullanımından kaynaklanan benzersiz bir şekilde rengi solmuş baskılar arasında mükemmel bir denge oluşturuyor” diyor.

Bu yeni fotoğraf modu, Diary Edition’ın kullanıma sunulmasının ardından piyasaya sürülmesi planlanan bir aygıt yazılımı güncellemesi aracılığıyla GR III ve GR IIIx serisi modellerde kullanılabilecektir. Yayınlandığı sırada Ricoh, bu modda çekilen fotoğrafların nasıl göründüğüne dair herhangi bir örnek sunmadı.

Ricoh GR III Diary Edition Özel Sınırlı Kit, Ocak 2023’ün sonlarında Ricoh’un web sitesinden 1.149,95$ karşılığında satışa sunulacak. Şirket, ilkbaharda kamerayı tek başına (kayış, halka kapak, flaş yuvası kapağı veya kılıf olmadan) satmayı planladığını söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.